Na co je dobrá řasa Chlorella ?

Velkou předností řasy Chlorella je její schopnost detoxikovat organismus. Chlorella, podobně jako Spirulina, toxiny přirozeně absorbuje a tím tělo bez problémů pročistí. I proto je její vliv nejvýraznější pro orgány, které rovněž mají detoxikační funkci, tedy játra, žlučník a ledviny. Výrazně také ovlivňuje hladinu cukru a snižuje cholesterol. Pomáhá také trávicímu traktu a využívá se při léčbě Crohnovy choroby či Syndromu dráždivého tračníku. Jako doplněk ke stravě ji lékaři doporučují i ​​při radioterapii. Chlorella je často kobinována se Spirulinou v jednom produktu.

Jak užívat Chlorellu?

Odborníci doporučují nejkvalitnejší Bio Chlorellu zejména jako doplněk stravy při detoxikačních kúrách. Nejčastěji se užívá ve formě tablet a to buď vedle jídla, nebo po něm. Existuje však také Chlorella prášek. Pro začátek je vhodné začít s menší dávkou, cca 3 tablety denně. Postupem času, zhruba po 2 týdnech nastavte dávku na 10 až 15 tablet, což odpovídá zhruba 3 až 4 gramům. Sportovci, senioři a akutně nemocní lidé si mohou dávku navýšit až na 20 tablet. Důležitá je Chlorella pro děti, podávejte jim asi 3 až 10 tablet denně, nebojte se podat ani vyšší denní dávku. Nejlepší je rozložit si přijímání Chlorelly na 3 krát, ráno, oběd, večer. Pokud užíváte léky, Chlorellu si vezměte vždy nejdříve hodinu po léku.

Jaké látky obsahuje Chlorella?

Účinné látky, které Chlorella obsahuje jsou pro organismus nepostradatelné. Díky jejím minerálům nám bude správně fungovat metabolismus i nervová soustava. Sacharidy a tuky z ní nám zase dodají energii a umožní jednodušší vstřebání vitamínů D a E. Aminokyseliny jsou zase základní stavební jednotkou bílkovin, které mají v našem těle široké využití. Chlorofyl sice umožňuje fotosyntézu, ale v našem těle hlavně zvyšuje množství a především kvalitu červených krvinek. Vitamíny z Chlorelly zase využijeme jako katalyzátory biochemických procesů a samozřejmě jsou základními jednotkami organismu. No a na závěr máme vlákninu, ta pomůže s trávením, zrychluje vstřebávání sacharidů a správně manažuje vstřebávání tuků a cholesterolu v tenkém střevě.

Prospěšné účinky Chlorelly

Tak si to ještě jednou shrňme, pravidelné užívání chlorelly pomůže s činností srdce, cév, střev a jater, zvyšuje imunitu a přirozenou obranyschopnost, pročistí organismus a dodává energii a vitalitu. No a navíc vás správně a dobře pročistí.

Přínosy ve zkratce:

  • Podpora trávení
  • Zdroj důležitých živin
  • Vysoký obsah železa, vitamínů a minerálů
  • Detoxikace organismu

Pro koho je Chlorella nevhodná?

Chlorella je velmi užitečná superpotravina, ale tak, jako všechno dobré, není určena úplně pro každého. Lidé s onemocněním žil a cévního systému, pacienti po transplantaci orgánů a ti, kteří užívají léky na ředění krve, by se měli Chlorelle či Spiruline vyhýbat. Někdy ji také špatně snášejí lidé s autoimunitními onemocněními a také pacienti, kterým byla diagnostikována hyperfunkce štítné žlázy či zánět trávicího traktu.