Proč detoxikovat telo?

Odpověď na to proč tělo detoxikovat je jednoduchá. Abyste mu pomohli. V podstatě každá jedna buňka v těle vytváří nějakou chemickou reakci, která tvoří odpad a ten se následně přes játra a ledviny dostává pryč. Pokud však přirozený proces odstraňování toxických látek z nějakých důvodů nestíhá, je dobré mu pomoci. Přes střeva a játra přechází až 75 % odpadu z těla. Pokud detoxikace organismu nefunguje, začnou se nečistoty usazovat v tukových zásobách. To má za následek, že jsme unavení, nevrlí, bez energie a chuti. Přidat se mohou i poruchy příjmu potravy, zácpa a stres. Nic co bychom chtěli zažívat dlouhodoběji.

Jak na detoxikaci?

Na začátku je dobré nastavit myšlení na novou vlnu a začít měnit životosprávu. Základem je změna stravy. Ale pozor, stejně jako při hubnutí, ani zde neplatí, že přírodní detoxikace organismu je jen o strádání a utrpení. Netrapte se hladem a nepijte týdny jen čistou vodu.

Nejjednodušší je jít na všechno postupně. Začněte pomalou změnou jídelníčku. Důležité je začít přijímat co nejvíc vlákniny. Tu najdete především v ovoci a zelenině. Upravte jídla tak, abyste měli na talíři co nejvíce čerstvých plodů.

Můžete vyzkoušet i úplný půst, ale nedržte ho dlouho, stačí i 36 hodin. Připravte se ovšem, že tělo bude reagovat. Úplně běžným průvodním jevem je bolest hlavy. To je reakce na nedostatek cukru. Třeba počítat is tím, že půst je často velkým zásahem do psychiky, proto na to připravte blízké. Možná chvíli nebudete sami sebou. Je to však pouze dočasné a opět opakujeme, nepřehánějte to s hladovkou.

Produkty pro detoxikaci organismu

Detoxikaci je dobré podpořit i doplňky stravy. Produkty pro detoxikaci organismu mají různou formu, kapky, tablety, prášky, na trhu je mnoho druhů. Úplným základem jsou například detoxikační čaje. Vyšším levelem jsou však například oblíbené superpotraviny jako Chlorella. Důležité je maximálně využít přírodních antioxidantů. V ovoci naleznete Vitamin C, vitamin E, ale také beta karoten či selen. Skvělé jsou i bylinky pro detoxikaci jako je ostropestřec mariánky, moringa a pampeliška. Známé jsou účinky i dalších bylinek, zázraky činí také extrakt z kurkumy.