Jak zhubnout?

Definice hubnutí, by mohla znít asi takto. Jde o cílené a dlouhodobé snižování tělesné hmotnosti. Ano, čtete správně, hubnutí je dlouhodobý proces. Zhubnout jednou a zůstat navždy štíhlý, to prostě nelze, jde o celou řadu činností, které na sebe navazují. Navíc, říct si zhubnu, je jednoduché, ale lepší by bylo říct si, budu zdravě žít a dodržovat styl života, který hubnutí napomáhá. Takže, když se sami sebe zeptáte jak zhubnout, odpovězte si, nastavením pravidel.

Co je dobré na hubnutí?

Na zdravé hubnutí je nejlepší nastavit si systém. Pokud jsme si tedy zvolili za náš cíl úbytek váhy, a nechce se nám velmi hýbat (což důrazně doporučujeme) je dobré vypočítat si energetický příjem. S tím vám již dnes pomohou aplikace v telefonu. Zjednodušeně jde o to, že si budete zapisovat každé jídlo (ale opravdu každé), které sníte. K němu se dopočítá počet kalorií, které jste obdrželi. Aplikace vám následně dá přehled o tom, kolik jste toho snědli, kolik byste měli sníst a vypočítá vám i průměrný počet kalorií, které by v dnešní fázi pro vás bylo dobré přijmout. Chceme-li zhubnout, naším cílem je uměle vytvořit kalorický deficit, tedy přijímat méně kalorií, než je nutné. Ideální zhruba o 15 až 20 %. Nejúčinnější hubnutí je při 30 %.

Přípravky na hubnutí

Na rovinu, žádné zázračné pilulky nebo bylinky na hubnutí neexistují, neexistovaly a asi ještě dlouho existovat nebudou. Přípravky na hubnutí nazýváme doplňky stravy, které hubnutí PODPORUJÍ, pozor, ne zajišťují. Jak jsme již napsali, hubnutí se odehrává v kuchyni a v posilovně, ne v obývacím pokoji před telkou s dózou plnou zázračných pilulek. A co tedy přípravky a jiné produkty na hubnutí dokážou?

  • potlačují chuť k jídlu
  • podporují spalování tuků
  • snížit vstřebávání živin ve střevech

jak efektivně zhubnout?

Už jsme to zmiňovaly, změnou životního stylu. To znamená hned několik věcí a je opravdu dobré dělat je postupně a v takové intenzitě, aby vám to nebylo nepříjemné. Začněme jídelníčkem, je velký omyl, že při hubnutí jíte méně. Vůbec tomu tak nemusí být. Ve většině případů budete jíst více než dosud. Jenže zdravá jídla s vysokou vyživovací hodnotou. Jaké? Například bílkoviny (vejce, kuřecí maso, hovězí maso, řecké jogurty), zdravé tuky (avokádo, ořechy, sójový a olivový olej), a sacharidy (celozrnné pečivo, těstoviny, rýže, luštěniny). Pít je nejlépe čistou vodu, případně doplněnou o vitaminy a minerály na přírodní bázi, bez cukru. Funguje také zelený čaj, nebo zelená káva.

Kromě jídelníčku je důležitý pohyb. Jednak jím napomůžete trávení, ale po čase vám poděkují kosti a klouby. Navíc čerstvý vzduch ještě asi nikdy nikomu neuškodil. Pro ty, kteří jsou opravdu odhodláni doporučujeme začít cvičit a sportovat.