Imunita

Mezi nejčastěji používané doplňky stravy k posílení imunity patří:

  • Vitamin D ve formě vitamínu D3
  • Vitamin C
  • Zinek
  • Selén
  • Echinacea purpurea (echinacea purpurová)
  • Camu Camu
  • Medicinální houby jako je Reshi
  • Různé bylinné extrakty

Další důležitou součástí naší obranyschopnosti je střevní mikrofóra. Dojde-li k jejímu narušení, projeví se to na našem zdraví a to sníženou imunitou. Musíme zmínit také důležité Omega 3 mastné kyseliny, které hrají důležitou roli při zánětlivých a imunologických reakcích.

Oslabená imunita způsobí, že se tělo hůře brání například virům, jako například rýma, chřipka či covid, bakteriálním infekcím, jako je angína, ale i dalším onemocněním, různým zánětem a bolestem.

Vitamíny na imunitu, respektive doplňky stravy pro posílení imunity existují od nepaměti . Dnes lze vybrat si z několika možností, jak zlepšit svůj imunitní systém. Můžete si vybrat buď cestu moderního přístupu a využít některý z doplňků, využívajících nové produkty zdravé chemie, nebo se vybrat přírodní cestou.

V naší nabídce převažují zejména produkty na přírodní bázi.

Betaglukany – přírodní polysacharidy, stimulující imunitní systém aktivací imunitních buněk, které slouží jako požírači virů, bakterií, ale i plísní či nádorových buněk.

Reishi – královská houba, která je po staletí důležitou léčebnou přísadou ve východní medicíně. Ovlivňuje geny v bílých krvinkách, které jsou jednou z nejdůležitějších součástí imunitního systému. Rovněž dokáže zvýšit počet bílých krvinek, čímž umožňuje účinnější boj těla vůči infekcím.

Echinacea – odpradávna byla využívána například Indiány, kteří její blahodárné účinky využívali ke zlepšení imunity a zrychlení regenerace po dlouhodobém oslabení organismu. Echinacea se využívá nejen k podpoře imunity, ale i při problémech s dýchacími cestami či silném nachlazení.

Ženšen a adaptogeny – Mnoho lidí stále podceňuje psychickou zátěž, zejména dlouhodobého charakteru. Právě pro její překonávání a odbourávání se využívají adaptogeny, jako například širokospektrální ženšen. S jeho pomocí si tělo snadněji poradí nejen se stresem, ale také s přetížením ze cvičení či dlouhodobého pracovního zatížení.

Výživové doplňky pro imunitu a vitamíny nabízíme ve více formách. Většinu produktů u nás naleznete ve formě kapslí, kapek či tekuté formě.