Komplexní popis medicinálních hub

Medicinální houby pomáhají při boji s únavou, stresem, využívají se při léčbě nádorů, imunitního systému, ale i při problémech s cholesterolem a vysokým krevním tlakem. Jejich tajemstvím jsou betaglukany, které účinně stimulují imunitní systém. Příjemnými benefity užívání medicinálních hub jsou také podpora mozkové činnosti, zlepšení paměti a zvýšení sportovních výkonů.

V naší nabídce naleznete nejpoužívanější druhy medicinálních hub.

Reishi – je zázračná houba z Asie, často nazývaná také královskou houbou. Například v Číně ji v tradiční medicíně využívají již po tisíciletí. Obsahuje molekuly jako jsou triterpenoidy, polysacharidy či peptidoglykany, díky kterým Reishi v kombinaci s klasickou léčbou dokáže zázraky. Posílí váš imunitní systém, působí jako prevence proti rakovině, pomáhá při únavě a depresi, snižuje hladinu cukru v krvi a funguje i jako antioxidant.

Shiitake – Má velmi podobné vlastnosti jako Reishi ai při ní se můžete setkat s názvem královna hub. I ona se v tradičních východních medicínách využívá již celá staletí a její účinky jsou popsány již na prvních svitcích papíru. Také zejména posiluje imunitní systém, ale kromě toho také zlepšuje fuknci mozku, čistí střeva, zda reguluje cholesterol.

Mohlo by vás zajímat: Shiitake účinky na zdraví: Výhody těchto starobylých hub.

Cordyceps – Velmi vzácná houba, která roste na jediném místě na světě, na Tibetské plošině. Jako jeden z mála léčivých produktů pomáhá při onemocněních ledvin, či prevenci vůči nim, ale aniž by zároveň neoslabovala jiné orgány. Kromě toho velmi dobře působí také při stimulaci organismu vyčerpaného dlouhodobou zátěží, chorobami, případně klasickými léky. V tradiční medicíně se však využívá i při léčbě respiračních onemocnění, chřipky, ale také na celkový detox organismu.

 

Kromě těchto adaptogenů doporučujeme vyzkoušet i směsi medicinálních hub případně se zaměřit na produkty z hub Chaga, Hericium nebo Polyporus.