Jak dávkovat Arginin?

Dávkování L-argininu závisí na účelu jeho přijímání. Obecně se však považuje za vhodné nepřekračovat denní dávku 9 gramů. Toto množství zajistí, že nedojde k vedlejším účinkům.

Při přijímání L-argininu kvůli konkrétním problémům se doporučují dávky následovně. Při erektilní dysfunkci 1,5 až 5 gramů denně, při vysokém tlaku od 5 do 24 gramů denně. K léčbě preeklampsie je předepsána dávka cca 4 gramy denně.

Aminokyseliny se doporučují přijímat mezi jídly, zajistí se tak jejich maximální vstřebání.

Má L-arginin nežádoucí účinky?

Při běžném užívání a při dodržení doporučených dávek L-arginin nemá vedlejší účinky a je naprosto bezproblémový. U některých lidí se však může vyskytnout horší reakce. Jde zejména o bolesti břicha, nadýmání, průjmy či příznaky nízkého tlaku. Pokud je L-arginin podáván dětem a těhotným ženám, je důležité, abyste se předtím poradili s lékařem.

Pozitivní účinky Argininu

L-arginin má mnoho pozitivních účinků. Pro sportovce je důležitý především proto, že pomáhá s rychlejší regenerací. Díky L-argininu však lze také dlouhodoběji podávat intenzivnější sportovní výkon. Je to díky tomu, že aminokyselina napomáhá lepšímu průtoku krve. Přispívá také k rychlejšímu růstu svalů a zvyšuje sílu a kondici.

Dokázáno je i to, že L-arginin funguje jako podpora imunitního systému., aktivně bojuje proti virům a bakteriím a v mnoha případech je podáván i lidem v rekonvalescenci po operačních zákrocích. Zlepšuje totiž hojení ran.

Dalším důležitým pozitivním účinkem je zlepšení mozkové činnosti, L-arginin ovlivňuje centrální nervový systém a pomáhá lepším přenosům vzruchů.

Přínosy L-Argininu ve zkratce:

  • Podpora svalstva a fyzické kondice
  • Podpora potence, plodnosti a libida
  • Zlepšení stavu kardiovaskulárního systému
  • Antioxidační účinky
  • Detoxikační účinky - hlavně jater
  • Podpora imunitního systému