Jak účinkuje msm na tělo, svaly, klouby?

Kloubní výživu MSM jistě znají zejména ti, kteří pravidelně cvičí, nebo vykonávají jinou pravidelnou fyzickou aktivitu. Slouží totiž právě k tomu, aby se schopnost vydržet zvýšenou zátěž zlepšila. Druhým důležitým účinkem MSM je jeho schopnost zmírňovat bolesti a záněty. Kromě těchto vlastností má pravidelné užívání MSM také dopad na kvalitu kostí a chrupavek, a pozitivně ovlivňuje i šlachy a vazivo. MSM na klouby funguje skvěle, ale potlačuje také svalovici, působí preventivně proti kožním onemocněním a možná vás to překvapí, ale je prokázáno, že zabraňuje chrápání. U žen má navíc schopnost zmírňovat bolesti při PMS.

Jak užívat MSM?

Při perorálním užívání, například MSM prášku, se denní doporučená dávka pohybuje v rozmezí 3000 až 6000 miligramů. Záleží také na účelu, ke kterému se MSM používá. Při preventivním používání zcela postačuje denně 3000 mg. Při osteoartritidě a podobných problémech může být dávka až 6000 mg, tehdy se však doporučuje dělit ji na dvě dávky denně (ráno, večer). Pokud však například chcete tělu jen pomoci s regenerací při poranění měkkých tkání, stačí i 50 miligramů denně. Důležité je, abyste MSM vždy zapili vodou a je dobré kombinovat ho s vitaminem C, vzniká zdraví prospěšná synergie.

Jsou známy vedlejší účinky MSM?

Tím, že je MSM běžnou složkou potravy jsou vedlejší účinky prakticky minimální. Ze studií však vyplývá, že při užívání delším než 3 měsíce se u minimálního množství lidí mohou vyskytnout nevolnosti, poruchy soustředění, nespavost, bolest hlavy nebo zhoršení alergie. Studie však říkají, že poměr lidí, kteří tyto účinky hlásili je naprosto stejný, jako u těch, kteří užívali neškodné placebo.

Pozitivní účinky MSM

MSM je sice určen zejména aktivním lidem, ale samozřejmě pomáhá všem. Zmírňuje bolesti kloubů a svalů, brání vzniku zánětů, a výrazně pomáhá při regeneraci svalů po cvičení. Prokazatelně také zmírňuje příznaky artritidy i alergie. Podporuje imunitní systém au některých lidí má výrazně pozitivní efekt na zdraví pokožky. Dokáže detoxikovat tělo a podle nejnovějších studií také dokáže zpomalovat tvorbu rakovinotvorných buněk.

Kvalitní MSM výživové doplňky ve formě tablet

V rámci výživových doplňků na bázi MSM tablet je ideální složku MSM doplnit io další účinné složky – zejména o vitamin C, zinek, měď a aminokyseliny. V našem e-shopu kromě toho naleznete i produkt s přídavkem certifikovaného kolagenu typu I, kolagenu typu II, vitamínů C a D₃, zázvoru či kurkumy. To vše je pro vaše kosti a kloubní chrupavky nepostradatelné.