Multivitamíny

Proč vybrat multivitamíny?

Lepší než doplňovat vitamíny po jednom je sáhnout po multivitamínech. Jedná se o soubory důležitých vitamínů, které v sobě koncentrují vyvážené množství prvků důležitých pro tělo a jednou dávkou pokryjí denní doporučené množství vitamínů. Své místo v jídelníčku by měly mít po celý rok, aby působily preventivně, ale především na podzim a v zimě poskytují velmi dobrou podporu imunitě vystavené zvýšeným virovým a bakteriovým útokům. Nejlepší vitamíny, respektive lépe řečeno, nejdůležitější vitamíny jsou B komplex, vitamín C, vitamin E a také vitamin D.

Další čtení - Multivitamíny: Proč je užívat, typy, složení, výhody a benefity

Multivitaminy pro děti

Dětský organismus dostává pořádně zabrat zejména po nástupu do školek a škol, kde na něj dennodenně útočí množství virů a bakterií. Proto je třeba již předem dítě preventivně připravit a posílit jeho imunitu. Právě na to je vhodné začít s doplňováním vitamínů, ale i minerálů buď jednotlivě, nebo nejlépe pomocí multivitamínů. Multivitamíny pro děti jsou speciálně upraveny tak, aby dětem chutnaly, čili nejčastěji je najdete jako tekutý multivitamin, nebo ve formě bonbonů, případně tablet na cucání. Důležité jsou vitamíny i pro zlepšování funkcí mozku, dítě se díky nim dokáže lépe soustředit, přijímat informace a zapamatovat si je. V poslední době se začínají více vyrábět i specializované multivitamíny pro muže a multivitamíny pro ženy.

Multivitaminy pro těhotné

V těhotenství prochází ženské tělo zásadními hormonálními a fyziologickými změnami. Navíc je oslabena jeho imunita a vitamíny se spotřebovávají rychleji. Je proto velmi třeba doplňovat je na pravidelné bázi. Nejlepším způsobem je užívat multivitamíny pro těhotné ženy. Jsou speciálně uzpůsobeny tak, aby zajistily nejlepší péči pro budoucí maminku ale i pro vyvíjející se dítě.

Které vitamíny a minerály jsou důležité v období těhotenství?

Jednoduchá odpověď je taková, že všechny vitamíny a minerály. A opravdu dobré multivitamíny i drtivou většinu vitamínů a minerálů obsahují. Dbát je však třeba zejména na pravidelný přísun Kyseliny listové, Omega-3 mastných kyselin a minerálů jódu, železa, hořčíku. Pokud je to možné, je z preventivních důvodů užívat vitamíny pro těhotné již několik týdnů před početím.