K čemu je dobrá spirulina?

Rozsah dobrých vlastností Spiruliny je obrovský. Výrazně však pomáhá při regulaci glukózy, snižování krevního tlaku a pozitivně také působí na hodnotu cholesterolu v těle. Je důležitým antioxidantem, zabraňuje únavě, zvyšuje koncentraci a velmi účinně pomáhá imunitnímu systému. Pro alergiky je dobré, že pomáhá tlumit alergické projevy. Navíc také pomáhá s trávením.

Dávkování: Jak užívat Spirulinu?

Spirulina jako moderní, přírodní superpotravina není na užívání nijak náročná a můžete ji konzumovat prakticky bez zábran. Doporučujeme však nezačínat hned s vysokými dávkami. Ideální denní dávka je kolem 1 – 8 gramů. Přestože se Spirulinou nedá předávkovat, je dobré, pokud si na ni tělo zvykne postupně. Spirulina se nejčastěji využívá při dietách či různých očistách organismu. Dokáže totiž iv opravdu malých dávkách dodat pocit sytosti a to, aniž by následně zatěžovala trávení.

Jaké látky obsahuje spirulina?

Spirulina řasa obsahuje množství vitamínů, od vitamínu A, přes vitamíny B1, B2, B3 , B6, B9, až po vitamíny C a E. Až 60 % jejího obsahu však tvoří proteiny. Právě proto je Spirulina nejlepší pro vegetariány a vegany. Oblíbili si ji, protože bohatě vynahrazuje proteiny živočišného původu.

Číst více: Nejlepší spirulina: Top produkty + jak si vybrat

Jaký je rozdíl mezi spirulinou a chlorellou?

Spirulina a Chlorella jsou zčásti podobné, ale v podstatě jediné co mají společného je to, že jde o stejný druh rostlin. Rozdíly jsou totiž značné. Obě Spirulina je zeleno-modrá a nemá jádro. Chlorella je zelená s jádrem. Spirulina má spirálový tvar, Chlorella je kulatá. Navíc je Spirulina asi stonásobně větší. Rozdíl je také v tom, že Chlorella má celulózovou buněčnou stěnu, která je pro lidi nestravitelná. Spirulina má polysacharidovou stěnu, kterou člověk dokáže strávit snáze. Co je dobré připomenout, že obě řasy působí jako antioxidanty a konzumují se v podobě tablet nebo prášku.

Prospěšné účinky Spiruliny

  • Skvělý antioxidant
  • Posiluje imunitu
  • Příznivý vliv na pokožku
  • Snižuje hladinu cholesterolu
  • Podpora tvorby krvinek
  • Pomáhá při problémech se zácpou
  • Snižuje pocit únavy
  • Snižuje hladinu cholesterolu
  • Doplněk při hubnutí

Více o účincích Spiruliny v našem článku: Spirulina: Jaké má zdravotní účinky?

Pro koho je Spirulina nevhodná?

I tak skvělá potravina jako Spirulina není vhodná pro každého. V první řadě vždy doporučujeme kupovat řasu v nejvyšší možné kvalitě. Je důležité, aby byla řasa pěstována v čisté a neznečištěné vodě. Jinak hrozí bolesti břicha, zvracení, ale také poškození jater a další potíže. Zcela nevhodná je pro těhotné a kojící ženy. Vysokým dávkám by se také měly vyhýbat děti a lidé, kteří mají problémy s žilním systémem či autoimunitními onemocněními. Pozor by si měl dát také člověk s transplantovanými orgány a v neposlední řadě lidé alergičtí na mořské plody.

Spirulina: prášek i pilulky

V našem e-shopu obdržíte spirulinu ve formě prášku i tablet. A to v prémiové kvalitě. Spirulina prášek kromě havajské spiruliny obsahuje velké množství betakarotenu, omega-3 a omega-6 mastných kyselin, proteinů, minerálů, vitamínů skupiny B, fykocyaninu, zeaxanthinu a chlorofylu. Spirulina tabletky zase disponují vysokým obsahem přírodních bílkovin s obrovskou biologickou dostupností, aminokyselinami a vysokým obsahem vitamínů B a K. Součástí produktové nabídky je i bio spirulina.