Vitamíny pro děti

Vitamin D pro děti

Déčko děti potřebují, aby zprávě rostly a vyvíjely se. Díky němu optimálně fungují svaly a kosti mají správnou tvrdost. Je klíčový při doplňování vápníku, fosforu, ale i dalších důležitých minerálů. Výrazně však ovlivňuje i psychiku.

Přírodní zdroje vitamínu D

Jeho nejdůležitějším zdrojem je slunce, respektive sluneční záření. Stačí půlhodina slunce denně a tělo nabije až 80 % denní dávky vitamínu D. Skvělými zdroji jsou také kravské mléko, vaječné žloutky, hovězí maso, ale i ryby s vysokým obsahem tuku např. losos či pstruh.

Doporučená denní dávka vitaminu D je 0,01 mg na den.

Vitamin C pro děti

Céčko je věčný vitamínový evergreen. Jenže právem. Jeho nedostatek nejenže způsobí nižší odolnost imunitního systému, navíc špatně ovlivňuje mozkovou činnost. Dítě se hůře soustředí a hůře se učí. Proto pravidelný přísun zajistí více energie, ale také vyšší ochranu vůči chorobám a také zlepšuje tvorbu kolagenu, čímž chrání klouby.

Přírodními zdroji vitamínu C jsou citrusy, jahody, černý rybíz, medvědí česnek, ale i šípky či rakytník.

Doporučená denní dávka vitaminu C je pro kojence 50 mg; pro batolata 50-60 mg; pro předškoláky 60-70 mg

Multivitaminy pro děti

Vitamínů a minerálů, které by měl dětský organismus přijímat je velmi mnoho a představa, že do něj každý den dostaneme více než jeden, dva v samostatných dávkách, je někdy nereálná. Proto doporučujeme multivitaminy pro děti. Obsah každé dávky je vypočten tak, aby spolehlivě pokryl požadované množství pro dětský organismus a jedním bonbonem, případně jednou lžící sirupu tak dostane dítě vše co potřebuje.

Vitamin B pro děti

Béčko má pro děti obrovský vliv na mozek. Ten se vyvíjí každý den neuvěřitelným tempem a nedostatek vitamínu B může způsobit zhoršení některých funkcí. Je proto skutečně důležité, aby děti přijímaly tento vitamín buď v potravinových, nebo ve vitamínových doplňcích.

Kvalitními zdroji vitaminu B jsou obiloviny, ale také zelenina, mléko, vejce a přestože ji děti příliš nelibují, i hovězí játra.

Doporučená denní dávka vitaminu B je pro děti 0,8 - 2 mg

Kvalitní vitamíny pro imunitu pro děti

Imunita u dětí dostává zabrat zejména na podzim a v zimě. Nemoci se v kolektivu šíří rychle a zůstat zdravý během celého roku bývá složité. Kvalitní vitamíny jsou pro imunitu dětí zásadní. Je však třeba nasazovat je preventivně, ne až při příznacích onemocnění. I tehdy mají význam, ale při pravidelném užívání multivitaminů, které obsahují celé spektrum vitamínů a minerálů, se riziko onemocnění významně snižuje.