Anatomické polštáře - Vlastnosti - Anatomický

Kvalitní anatomické polštáře se většinou vyrábějí z paměťové pěny, a proto se dokáží přizpůsobit tvaru vaší páteře a krčních obratlů. Rovněž jsou citlivé na tlak a teplo, pomalu se zahřívají a dokážou zajistit správnou polohu krční páteře při spánku. K jejich přednostem patří také výborná absorpce vlhkosti, protialergické vlastnosti a bezproblémová údržba.

Anatomické polštáře z paměťové pěny, základ pro zdravý spánek

Bolesti krční páteře má velmi často na svědomí právě nesprávně zvolený polštář. V tomto případě pomůže hlavně anatomicky tvarovaný polštář, který má většinou tvar dvojité vlnovky. Samozřejmě, vyrábějí se iv jiných tvarech, neboť se při jejich výrobě počítá s tím, že lidé spí v různých polohách.

Anatomické polštáře každého tvaru však dokážou při spánku poskytnout vyrovnanou polohu krční páteře. Díky paměťové pěně dokonale kopírují tvar těla a tím zajišťují lepší cirkulaci krve v postižené oblasti.

Jak vám anatomický polštář pomůže s lepším spánkem?

Anatomické polštáře na krční páteř přinášejí celou řadu výhod, z nichž nejdůležitější jsou následující:

  • zajišťují ideální polohu hlavy při spánku,
  • uvolňují svalstvo při bolestech krku, zad a ramen,
  • dokáží se přizpůsobit tvaru krční páteře,
  • disponují hypoalergenními vlastnostmi,
  • snadná údržba.

Další čtení: Jak používat anatomický polštář a správně na něm spát?

Paměťová pěna

Paměťová pěna většinou sestává z polyuretanu s přídavkem dalších složek, které zvyšují její viskozitu a hustotu. Při působení lidského tepla měkne, tvaruje se podle křivek uložené části těla a má schopnost se vrátit do původního tvaru. Někdy se také nazývá viscoelastická pěna. Ideálně dokáže rozložit váhu těla, čímž minimalizuje tlak na oblasti postižené bolestí a nepřerušuje krevní oběh.

Jaký je rozdíl mezi klasickými a anatomickými polštáři?

Klasický polštář je obvykle ve formě plátěného sáčku, který je vyplněn různými materiály. Nejčastěji však dutým vláknem nebo peřím, což však činí problém u alergiků. Naproti tomu anatomický polštář se dokáže přizpůsobit lidským křivkám, stabilizovat krční páteř při spánku a po uvolnění tlaku se vrací do původní polohy. Narozdíl od klasického polštáře plněného peřím je hypoalergenní.

Který polštář je pro vás nejvhodnější? Přečtěte si náš článek: Jak si vybrat nejlepší polštář pro zdravý spánek?

Anatomické polštáře v nabídce Vitaherbals

V našem e-shopu Vitaherbals vám nabízíme například následující kvalitní anatomické polštáře:

Číst více