Často se nazývá také královnou všech hub. Čaga sibiřská - Zrzka šikmá (lat. Inonotus obliquus) pochází z oblastí severní Evropy a Asie (Sibiř). Již od starověku je známá svými léčivými vlastnostmi. Houba chaga obsahuje bohatou směs bioaktivních sloučenin, jako jsou polysacharidy, polyfenoly, triterpenoidy a mnohé další.

Její pozitivní účinky na zdraví jsou širokospektrální a zahrnují podporu imunity, protizánětlivé účinky, podporu léčby onkologických onemocnění, podporu zdraví srdce a cév či podporu fyzické kondice a celkové vitality.

Huba chaga (Ryšavec šikmý) a její léčivé účinky

Tato houba je známá pro své léčivé vlastnosti a široce využívaná v lidové medicíně již dlouhá staletí. Některé z nejdůležitějších léčivých účinků Čagy zahrnují:

  • Podpora zdraví srdce a cév
  • Podpora trávení
  • Ochrana jater
  • Podpora imunitního systému a protizánětlivý efekt
  • Regulace hladiny cukru v krvi
  • Přispívání k dlouhověkosti
  • Odstranění únavy a podpora vitality
  • Podporu dlouhověkosti

Pro více informací o léčivých účincích Čagy, si přečtěte náš podrobný článek: Čaga sibiřská: účinky, užívání a nejlepší výživové doplňky

Způsoby užívání Čagy - tablety, kapsle, extrakt

V naší nabídce na e-shopu Vitaherbals najdete výběr prémiových výživových doplňků s obsahem Čagy sibiřské. A to ve formě kapslí a kapalného extraktu – roztok farmaceuticky čisté vody s extraktem z léčivých rostlin. Konkrétně se jedná o následující doplňky stravy s obsahem Čagy:

Herbavia Chaga extrakt - vysoký obsah prospěšných látek. Léčivé účinky s podporou imunitního systému, normalizací hladiny cholesterolu a podporou celkové vitality. Dávkování: 1 - 2 kapslí denně. Maximálních účinků dosáhnete při dlouhodobém užívání. Obsah balení: 60 kapslí.

Gramme-Revit Tebexerol® Immunoxel na podporu oslabeného imunitního systému - širokospektrální účinky na posílení imunity. Hlavně při virových a infekčních onemocněních. Efektivně urychluje regenerační procesy, zmírňuje průběh mnoha onemocnění, má protizánětlivé a protiradiační účinky. Dávkování: 15 ml na půl sklenice vody denně. U dětí je dávkování nižší (viz příbalový leták). Obsah balení: 500 ml.

Biotiva Bio Reishi + Shiitake + Chaga komplex 7 hub - vysoce účinná směs sedmi medicinálních hub. Podporuje imunitní systém, zvyšuje vitalitu a pomáhá bojovat proti zánětům. Prémiová kvalita a 497 mg prášku v jedné kapsli. Disponuje certifikátem Bio-Control IMO Ecocert. Dávkování: 2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím tekutiny. Obsah balení: 120 kapslí.

Proč zvolit doplňky stravy od Vitaherbals?

Naše společnost se zavazuje k poskytování té nejvyšší možné kvality produktů, které jsou důkladně testovány a ověřeny. Některé z nich jsou dokonce vyráběny patentovanými technologiemi. Dbáme na transparentnost a informování našich zákazníků. Navštivte náš e-shop ještě dnes a objevte zdravotní benefity Čagy sibiřské!

Číst více

Rychlé info Novinka
Herbavia Chaga extrakt 60 kapslí

Herbavia Chaga extrakt 60 kapslí

Na sklade (dodání 1-3 dny)
390 Kč
Extrakt z Čaga houby (Inonotus obliquus) je ceněný pro své blahodárné účinky a vysoký obsah prospěšných látek. Tato houba je spojována…