Cordyceps

Cordyceps, medicinální houba známá také pod latinským názvem Cordyceps sinensis nebo pod českým jako Housenice čínská, pochází z horských oblastí Číny a Tibetu. Je přírodním zázrakem, který se ve světě lidové medicíny těší velké pozornosti. Tradiční léčitelé v Asii ji již od nepaměti používají ke zlepšení vitality, posílení imunitního systému a boji proti únavě.

Cordyceps si v dnešním moderním světě získala i pověst vynikajícího adaptogenu. To znamená, že má schopnost pomoci organismu přizpůsobit se stresu a vyrovnat se s různými vnějšími vlivy.

Věděli jste že…

Cordyceps, kromě svých výjimečných léčivých účinků, hraje zajímavou roli i ve světě mykologického parazitismu? Má totiž unikátní schopnost infikovat nižší organismy, zejména hmyz, a měnit jeho chování. Například mravenců. U lidí však něco takového nehrozí.

Jaké jsou léčivé účinky této vzácné houby?

Podobně jako je tomu u medicinálních houbách shiitake nebo hericium, i cordycepsširokospektrální blahodárné účinky na lidský organismus. Mezi ty nejdůležitější patří:

  • Zlepšení energetických úrovní a vytrvalosti - houba je přírodní energetický boost, a to díky svým adaptogenním vlastnostem.
  • Posílení imunitního systému - houba obsahuje bioaktivní složky, které podporují imunitní systém.
  • Podpora zdraví srdce a cév - houba přispívá k celkovému kardiovaskulárnímu blahobytu.
  • Zvýšení sexuální vitality a libida - spojuje se se schopností houby podporovat hormonální rovnováhu a zlepšovat krevní oběh.
  • Antioxidační vlastnosti a boj proti volným radikálům - houba obsahuje velké množství antioxidantů, které pomáhají chránit buňky před poškozením.

Pro detailnější informace o účincích Cordyceps si přečtěte náš článek: Cordyceps: Všestranný přírodní lék s rozmanitými účinky

Způsob užívání a dávkování

Cordyceps si můžete jednoduše doplnit do svého léčebného režimu prostřednictvím doplňků stravy dostupných u nás v nabídce na e-shopu Vitaherbals. A to ve formě kapslí, což znamená pohodlné užívání cordycepsu a přesné dávkování. Samozřejmě známe i jiné formy užívání této houby, například v podobě tablet nebo extraktu.

Z naší nabídky vybíráme pro vás následující produkty:

Biotiva Bio Cordyceps - výživový doplněk, který vám zajistí rovnováhu YIN a YANG, tedy těla, ducha a mysli. Rovněž má stimulující účinky na imunitu, pomáhá zvyšovat libido a zlepšuje funkci ledvin a jater. Výrobek je ve vynikající prémiové kvalitě as certifikátem Bio-Control IMO Ecocert. Dávkování: 3 kapsle denně. Obsah balení: 150 kapslí.

Biotiva Bio Reishi + Shiitake + Chaga komplex 7 hub - vysoce účinná směs léčivých hub cordyceps, shiitake, reishi, chaga, maitake, rosolovka řasotvará a hericium. Doplněk stravy proto nabízí širokospektrální blahodárné účinky, jako jsou například zlepšení zdraví kůže, podpora imunitního systému, prevence nádorových onemocnění či podpora zdraví jater. Výrobek je ve vynikající prémiové kvalitě as certifikátem Bio-Control IMO Ecocert. Dávkování: 2 kapsle denně. Obsah balení: 120 kapslí.

Vyberte si svůj doplněk stravy s obsahem Cordycepsu a nakopněte své zdraví ještě dnes!

Číst více

Rychlé info 🌿 Přírodní
Biotiva Bio Cordyceps 150 kapslí

Biotiva Bio Cordyceps 150 kapslí

Na sklade (dodání 1-3 dny)
584 Kč
Cordyceps nebo česky Housenka čínská je jedinečná rostlina, která podle čínské medicíny posiluje YIN a YANG neboli tělo, ducha a mysl. Má…