Extrakt z artyčok

Artyčoky (Cynara cardunculus) pocházejí ze severní Afriky a lidstvo tuto rostlinu zná již od starověku. Kromě jejich využití v gastronomii jako chutné zeleninové přílohy se sušené listy rostliny používají pro extrakt z artyčok. Obsahují zejména kyselinu cynarinovou, chlorogenovou, flavonoidy a různé hořké látky.

Jejich pozitivní účinky na lidský organismus jsou širokospektrální. Nejčastěji však jde o zdravotní benefity v souvislosti s poruchou trávení, potřebou úpravy cholesterolu a cukru v krvi a při srdečních problémech.  

Extrakt z artyčoky - účinky

V současnosti stále více lidí bojuje s vysokým cholesterolem. A právě v tomto extrakt z artyčoku velmi pomáhá. Dokáže totiž snížit „špatný“ LDL cholesterol a zvýšit „dobrý“ HDL cholesterol.

Díky vysokému obsahu cynarinu také artyčoky patří k nejlepším lékům na játra a žlučník. Stimulují produkci žluči, urychlují střevní pohyb, podporují trávení tuků (pomoc při obezitě),pomáhají absorbovat vitamíny a pomáhají s detoxikací jater. To ovšem ohledně zdravotních benefitů není všechno. Extrakt z artyčoku ocení i budoucí maminky, senioři, onkologičtí pacienti a lidé se srdečními problémy.

Více o účincích artyčoků si můžete přečíst v našem článku: Co víme o artyčocích a jejich zdravotních benefitech?

Způsob užívání extraktu z artyčoku - kapsle, tablety

Artyčoky, hlavně v našich končinách a mimo sezónu, nemáme v jídelníčku každý den. Ideálním řešením jsou proto výživové doplňky. V naší nabídce naleznete extrakt z listů artyčoky ve formě kapslí, a to konkrétně:

Číst více