Kurkuma je exotický a chutný pepř, označovaný také za nejzdravější koření na světě. Zvykne se označovat také jako Indický šafrán. Například v Indii je průměrná spotřeba tohoto pepře 2 gramy denně na jednoho člověka a zřejmě i proto jsou právě Indové označováni jako národ s nejmenším výskytem civilizačních chorob na světě. Získává se výhradně z kořene kurkumy a má širokospektrální účinky.

Rychlé info Prémiová kvalita 🌿 Přírodní Imunita
Nature Love extrakt z kurkumy 45 kapslí

Nature Love extrakt z kurkumy 45 kapslí

Na sklade (dodání 1-3 dny)
446 Kč
Kvalitní kurkumový extrakt s vysokým obsahem kurkuminu až 95% s přídavkem extraktu z pepře. Spojení těchto dvou složek zaručuje vysokou…

Kurkuma

K čemu je dobrá kurkuma?

V ájurvédské medicíně se kurkuma pravá používá mnoha způsoby. Velmi často se využívá při léčbě poruch trávicí soustavy, protože tím, že vybízí k vylučování žluči usnadňuje práci žaludku. Má však i jiné využití, posiluje imunitu, snižuje bolest při zánětech kloubů, ale například účinkuje pozitivně i při kvasinkových infekcích. Odlehčí i lidem s nachlazením a astmatem a využít se dá i na rychlejší hojení ran.

Kurkuma, kurkuminoidy a kurkumin

Účinnou složkou kurkumy je zejména kurkumin. Je to nejznámější kurkuminoid a právě on je zodpovědný za její skvělé medicínské vlastnosti. Je využitelný při více než 150 léčebných procesech, protože má velmi dobré protizánětlivé účinky. Podává se však také jako antidepresivum a má dokonce stejnou účinnost jako nejznámější antidepresiva. Kurkuminoidy jsou polyfenoly, oranžovo-žluté barvy, které se řadí k vůbec nejsilnějším antioxidantům. Jsou neobyčejně silné vůči nežádoucím chemickým procesům v těle a dokonce zvládnou rozlišit rakovinovou buňku od zdravé.

 Jak užívat kurkumu?

Kurkumu lze užívat několika způsoby. Přece jen, je to v podstatě pepř, takže jeden ze způsobem je jednoduše přidat kurkumu k jídlu. Kurkumin je také například součástí kari koření. Je vždy dobré kurkumu kombinovat také s rostlinnými oleji, má tak mnohem vyšší vstřebatelnost. Druhým způsobem je užívat kurkumu v koncentrované podobě, jako například kurkuma v kapslích. Ve výživových doplňcích se často kombinuje kurkuma s pepřem pro lepší vstřebatelnost.

 Léčivé účinky kurkumy

Kurkuma má skutečné léčivé účnky. Funguje tak, že podobně jako jiné antioxidanty váže se na volné radikály a neutralizuje jejich aktivitu. Takovým způsobem dokáže bránit vzniku zánětů. Díky tomu je kurkuma považována i za účinný prostředek proti stárnutí a Alzheimerově chorobě. Podporuje tvorbu žluči a tím zlepšuje trávení, chrání také srdce a působí preventivně proti rakovině.