Registrujte se u nás a využívejte výhod Vitaherbals klubu

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je polysacharidová molekula. Přirozeně si ji vytváří naše buňky. Je velmi důležitá pro hydrataci pokožky. Funguje jako jakýsi magnet na vlhkost. Díky tomu umožní udržet buňkám tolik vlhkosti, kolik pokožka potřebuje, aby byla zdravá. Jeden gram kyseliny hyaluronové dokáže udržet až 6 litrů vody.


Kyselina hyaluronová

Pozitivní účinky kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová má v našem organismu dva důležité úkoly. Jedna je estetická a druhá zdravotní.

Tu estetickou jsme již načrtli. Jednoduše pečuje o to, aby byly pokožka, ale například i vlasy dostatečně hydratované a pružné. Tím brání vzniku vrásek. Nejde však jen o obličej a hlavu. Dostatek kyseliny hyaluronové také funguje jako prevence proti vzniku celulitidy, nebo nepopulárních strií. V neposlední řadě zajišťuje i zdravou barvu a lesk pokožky, vlasů a nehtů.

Zdravotní účinky jsou snad ještě důležitější, než ty kosmetické. Kyselina hyaluronová výrazně napomáhá dobrému stavu pohybového systému. Skvěle funguje kyselina hyaluronová na klouby. Působí jako mazivo přičemž brání jejich opotřebení a vzájemnému tření, které způsobuje bolesti. Kyselina se vyskytuje také ve všech sliznicích. V případě, že jí máme dostatek, naše dásně jsou zdravé, nehrozí nám suché oči a také nevysychá sliznice nosu.

Je důležitější kolagen nebo kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová funguje jako mazací ústrojí, díky kterému, klouby hýbeme jednoduše, bez bolestí, zadrhávání se a naplno. Kromě kyseliny však na pohyb, sílu a pružnost či ohebnost těla ovlivňuje také bílkovina kolagen. Kolagen přispívá k dobrému stavu kostí, svalů, klouby, šlach, ale také kůže, vaziv, chrupavek či dásní. Podle výzkumů tvoří šest procent tělesné váhy.

O kyselinu hyaluronovou i kolagen však věkem přicházíme. Vidět to na kůži, která stárne i na naší hybnosti, která pomalu klesá. Přestože obě látky lze doplňovat i přirozeně – pohybem, je vhodné jejich tvorbu podpořit i pomocí výživových doplňků. Ty mají jednu obrovskou výhodu, a to i vůči například injekčnímu podávání. Látky přijaté perorálně se totiž přirozeně dostanou i do těch nejmenších mezibuněčných prostor v kloubech a chrupavkách.