Maca - Řeřicha peruánská

Maca peruánská (Žerucha peruánská) je dvouletá asi 15 cm rostlina, která roste pouze v Andách ve vysokých nadmořských výškách - od 3 000 až po 4 500 metrů. n. m. Konzumuje se její kořen, který patří k nejsilnějším přírodním léčivům.

Světlejší druhy Macy peruánské jsou sladší a v kuchyni oblíbenější, protože mají lahodnou chuť. Čím je ale kořen vzhledově připomínající řepu tmavší, tím více má hořčí chuť a zároveň i silnější léčivé účinky na lidský organismus. Obsahuje velké množství vlákniny, vitamínů, sacharidů, minerálů, rostlinných sterolů, aminokyselin a bílkovin.

Účinky řeřichy peruánské

Maca je nejznámější a nejpoužívanější právě kvůli její schopnosti podpořit libido a zlepšit sexuální život. Především pokud jde o její černý kořen. Obsahuje totiž velké množství zinku, jódu a esenciálních mastných kyselin. Ty následně ovlivňují pohlavní hormony, což zajišťuje větší vzrušivost au mužů i lepší kvalitu spermií. Ženám zase dokáže pomoci při nepříjemných příznacích menopauzy.

Naproti tomu červená Maca obsahuje více antioxidantů, což pomáhá zejména při urologických problémech a při rakovině prostaty. Dokáže však pomoci i při osteoporóze a celkově zlepšit funkce mozku.

Více o účincích Řeřichy Peruánské si můžete přečíst v našem článku: Maca: zázrak z Peru. Jaké jsou její účinky?

Způsob užívání

Maca nemá žádné významné vedlejší účinky. V našich končinách se využívá hlavně Maca černá, a to většinou v práškové tobolkové formě.

V našem e-shopu nabízímeextrakt Macy černé ve formě kapslí - Nature Love BIO Maca peruánská černá + Bio Acerola. Jedná se o jedinečný výživový doplněk v BIO kvalitě as přídavkem extraktu z BIO Aceroly - přírodní vitamín C. Produkt je 100% veganský, bez laktózy, bez lepku a bez dalších nežádoucích přísad.

Doporučené dávkování

2x denně 2 kapsle, ideální během jídla. Třeba zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Číst více

Rychlé info Ušetříte -15% 🌿 Přírodní
Biotiva Bio Maca 150 kapslíUšetříte 71 Kč

Biotiva Bio Maca 150 kapslí

Na sklade (dodání 1-3 dny)
403 Kč 474 Kč
Extrakt z kořene řeřichy peruánské, známé jako maca je bohatý na živiny a je známý pro své případné benefity pro zdraví. Používá se zejména…