Melatonin je často nazýván také hormonem spánku. Ano, skutečně ovlivňuje zejména spánkovou činnost, ale má na organismus i jiné efekty. A ne zrovna zanedbatelné. Je to vlastně malá molekula, která tím, že se rozpouští v tucích, dokáže už pár minut po vzniku být v každé buňce těla. Melatonin vzniká ze serotoninu a pečuje o navození spánku. Zároveň je silným antioxidantem, zpomaluje stárnutí a je velmi důležitý pro trávení. Trávicí systém vytvoří denně 400 až 500 krát více melatoninu, než mozek.

Rychlé info Prémiová kvalita
Quicksilver Scientific Liposomal Melatonin 30 ml

Quicksilver Scientific Liposomal Melatonin 30 ml

Není skladem
878 Kč
Usínejte rychleji a minimalizujte ranní ospalost. Méně je někdy více s naším vysoce biologicky dostupným melatoninem díky pokročilému…
Rychlé info Prémiová kvalita
NatuRise Melatonin 1mg 50 ml 283 dávek

NatuRise Melatonin 1mg 50 ml 283 dávek

Již se neprodává
734 Kč
Melatonin působí na rychlejší usínání, přispívá ke zmírnění únavy po dlouhé cestě letadlem. Působí při konzumaci již 1mg melatoninu těsně…

Melatonin

Jaké má melatonin pozitivní účinky?

  • regulace cirkadiálního rytmu
  • vyrovnává hladinu kortizolu
  • chrání mozek před zánětem
  • potlačuje růst nádorů
  • ochraňuje mitochondrii
  • pomáhá imunitnímu systému v boji s infekcemi
  • zlepšuje reprodukční zdraví

Má melatonin vedlejší účinky?

Vedlejších účinků není mnoho, ale stejně jako ostatní zdraví prospěčné prvky, i zde se nějaké vyskytují. Souvisí zejména s trávicím traktem. Pokud byste denně užívali více než je povolená dávka, uvedená na obalu, může se stát, že se zpomalí pohyby vašich střev a může docházet k zácpě, nebo delším prostojům mezi vyprazdňováním. Melatonin by také neměli užívat lidé trpící Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, případně ti, kteří užívají kortikoidy. Ve velmi vzácných případech také dochází k bolestem hlavy, nevolnosti případně podrážděnosti či depresivní nálady.

 Správné dávkování melatoninu

Účinky se dostaví již při užívání 1 mg. Melatonin byste však měli užít zhruba jednu hodinu, nejpozději však 30 minut předtím, než půjdete spát. Nedoporučuje se používat melatoninové doplňky před tím, než usednete do auta a budete řídit. Dlouhodobé užívání melatoninu také není řešením nespavosti. Pokud dlouhodobě trpíte nespavostí doporučujeme navštívit lékaře.

Kvalitní melatonin v kapkách naleznete v našem e-shopu.