Miminko a dítě

Přírodní kosmetika pro děti a miminka je samostatnou kategorií kosmetických výrobků, která je navržena s ohledem na specifické potřeby dětí a citlivost dětské pokožky. Dětská pokožka je totiž tenká, jemná a méně odolná než pokožka dospělých. Proto její schopnost udržovat si přirozenou rovnováhu vlhkosti a chránit se před vnějšími podněty je omezená.

Z toho důvodu se certifikovaná přírodní kosmetika pro děti zaměřuje hlavně na minimalizování rizika podráždění a alergických reakcí, a to prostřednictvím jemných a hypoalergenních složek.

Proč je přírodní kosmetika dobrou volbou pro vaše miminko?

Pro rodiče, kteří se obávají o zdraví a bezpečnost svých dětí, je přírodní kosmetika ideální volbou. Nabízí spoustu zdravotních benefitů a zajišťuje, že dítě, miminko i novorozenec dostanou jemnou a šetrnou péči, kterou jejich pokožka potřebuje. Mezi nejdůležitější výhody této kosmetiky patří:

 • Obsahuje bezpečné složky – pro citlivou dětskou pokožku. Neobsahuje chemické látky, umělá barviva ani konzervační látky, které by mohly dráždit nebo dokonce narušit dětskou pokožku.
 • Zohledňuje citlivost pokožky – přírodní kosmetika pro děti je navržena tak, aby minimalizovala riziko podráždění a alergických reakcí. Je obohacena o přírodní extrakty a oleje se zklidňujícími a hydratačními účinky.
 • Minimální nebo žádný ekologický otisk – přírodní suroviny použité při výrobě přírodní kosmetiky mají menší negativní vliv na životní prostředí.
 • Disponuje certifikáty - potvrzují bezpečnost a kvalitu. Některé z nejznámějších certifikátů jsou například ECOCERT, BDIH, NaTrue či COSMOS. Tyto certifikáty zaručují, že výrobek splňuje přísné normy pro přírodní a organickou kosmetiku.
 • Podporuje zdravou dětskou pokožku – používání přírodní kosmetiky přispívá ke zdraví dětí tím, že se minimalizuje vystavení jejich pokožky potenciálně škodlivým chemikáliím. Přírodní složky zajišťují, že pokožka zůstává přirozeně hydratovaná, chráněná a zdravá.

Typy přírodní kosmetiky pro děti, miminka, novorozence v naší nabídce

Všechny námi nabízené produkty přírodní kosmetiky pro děti francouzské značky Centifolia, které naleznete v našem e-shopu Vitaherbals, byly vyvinuty tak, aby byly šetrné k citlivé dětské pokožce a splňovaly vysoké normy bezpečnosti a kvality. Z naší nabídky pro vás vybíráme následující:

Dětská čistící pěna s vůní meruňky - obsahuje patentovanou aktivní složku přírodního původu a organické Aloe Vera. Vlasy myje jemně, nedráždí oči a snadno se oplachuje. Ideální pro každodenní použití.

Dětský mycí gel – čistí jemně a to bez vysušování jemné dětské pokožky a vlásků. Gel je vyvinut s patentovaným hydratačním aktivním činidlem.

Dětský hydratační krém - ideální pro použití u novorozenců a batolat. Dokonale hydratuje, chrání a zklidňuje jemnou dětskou pokožku před vnějšími vlivy. Pokožka tak již od první aplikace získává zpět vláčnost a hebkost.

Dětský masážní olej - je bohatý na přírodní oleje a vitamíny. Jeho textura snadno proniká do dětské pokožky a zároveň usnadňuje masáž.

Dětský výživný balzám – vyrobený z nejjemnějších rostlinných aktivních složek, které příroda nabízí. Balzám chrání pokožku před podrážděním, zarudnutím a vyrážkami.

Speciální dětská zubní pasta - receptura s lahodnou chutí červeného ovoce, speciálně navržená pro péči o první dětské zoubky. Pomáhá chránit zubní sklovinu a poskytuje dokonalou ústní hygienu.

Vápnitá výstelka pro novorozence a batolata - vyrobeno na základě starodávné receptury obohacené o organický olivový olej, vápennou vodu a včelí vosk. Stélka tvoří bariéru proti vlhkosti a izoluje pokožku od tření, aby se zabránilo podráždění a zarudnutí.

Porodní box - obsahuje to nejdůležitější z řady Centifolia Baby. V boxu naleznete čistící gel, hydratační krém, micelární vodu, masážní olej a sadu tří omyvatelných ubrousků z organické bavlny.

Co byste měli zohlednit při výběru kosmetiky pro vaše miminko?

Při výběru kosmetiky pro vaše miminko je důležité zvážit několik faktorů. Prvním krokem je zohlednit citlivost dětské pokožky. Proto hledejte produkty označené jako „šetrné“, „jemné“ nebo „pro citlivou pokožku“.

Přirozeně se zaměřte hlavně na přírodní složky a vyhýbejte se produktům obsahujícím chemické látky. Navíc kvalitní přírodní kosmetika disponuje různými certifikáty, takže si snadno můžete ověřit bezpečnost a kvalitu daného produktu.

Zkuste získat informace i od jiných rodičů a přečtěte si recenze a doporučení, které se týkají konkrétních produktů. A v neposlední řadě nezapomeňte vybraný přípravek nejprve vyzkoušet na malém povrchu pokožky vašeho miminka a sledovat reakci.

Více o výběru nejvhodnější přírodní kosmetiky si můžete přečíst v našem článku: Která přírodní kosmetika je pro vás nejlepší?

Péče o pokožku, tělo, vlasy novorozenců a miminek

Rozhodnete-li se používat přírodní kosmetiku u svých ratolestí, je důležité řídit se následujícími radami:

 • Používejte pouze přírodní kosmetiku vhodnou pro děti – tyto produkty jsou speciálně navrženy pro dětskou citlivou pokožku.
 • Udržujte správnou hydrataci pokožky- po umytí pokožku osušte a aplikujte jemný hydratační krém nebo přírodní olej. Tyto produkty pomáhají udržovat pokožku hydratovanou a chrání ji před suchostí a podrážděním.
 • Chraňte pokožku dítěte před sluncem – používejte sluneční krém pouze s vysokým SPF, který je vhodný pro děti a aplikujte jej na odkryté části těla.
 • Chraňte a pravidelně kontrolujte plenkovou oblast - používejte ochranné balzámy nebo přírodní plenkové krémy, které pomáhají předcházet podráždění a vyrážkám. Pravidelná výměna plenek a mytí pokožky vodou a jemným dětským gelem jsou samozřejmostí.
 • Dbejte na kvalitu oblečení a prádla – oblečení a prádlo, které přichází do styku s pokožkou novorozence nebo miminka, by mělo být měkké, pohodlné a vyrobené z přírodních materiálů (bavlna…). Oblečení omývejte s jemným a hypoalergenním práškem na praní.
 • Zajistěte dětské pokožce pravidelnou péči - udržujte čistotu a suchost pokožky, pravidelně měňte pleny, omývejte tělo a obličej dětským mycím gelem a aplikujte hydratační produkty.

Kvalitní a certifikovaná kosmetika pro děti, novorozence a miminka na Vitaherbals

Pokud hledáte kvalitní a certifikovanou kosmetiku pro děti, novorozence či miminka, navštivte náš e-shop Vitaherbals. Nabízíme široký výběr přírodních a šetrných produktů, které jsou určeny pro citlivou pokožku dětí. Sortiment světoznámé francouzské značky Centifolia zahrnuje různá dětská mýdla, gely, krémy, balzámy, oleje a další produkty.

U nás naleznete pouze certifikované, ekologické a cruelty-free produkty.

Číst více