Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Cítíte se unavený, vyčerpaný, jste bez nálady a máte pocit, že vám všechno trvá celou věčnost? Je velmi pravděpodobné, že vám chybí některé minerály. Důležitý je zejména hořčík – magnézium, ale tělo špatně snáší i nízký stav zinku či železa. Dobré je hlídat si i dostatečný přísun selenu, vápníku a jódu.

Rychlé info Prémiová kvalita Akce -9%
Trace Minerals tekutý iontový Jód, 59ml

Trace Minerals tekutý iontový Jód, 59ml

Na sklade
499 Kč 546 Kč
Iontový jód je koncentrovaný tekutý doplněk výživy, který poskytuje 225 mcg na porci jódu z jodidu draselného s přídavkem celého spektra…

Minerály a stopové prvky

Co jsou minerály?

Minerály jsou látky anorganického původu, které si naše tělo nedokáže samo vytvořit. Minerály v těle přijímáme z externího prostředí a jejich vyvážené množství zajišťuje to, aby naše tělo bylo správně nastaveno. Nejdůležitější minerály si můžete zakoupit v doplňcích stravy určených pro ty, kteří z různých důvodů nedokážou přijímat minerály přirozenou cestou.

Zjednodušeně, podle toho, kolik jejich tělo potřebuje můžeme minerály rozdělit mezi makroprvky – minerály a mikroprvky – stopové prvky.< /p>

Minerály (sodík, draslík, hořčík, vápník , fosfor, chlór i síra) tělo potřebuje ve větších dávkách. Stopové prvky (železo, měď, zinek, jód, fluor, mangan, selén, chrom) sice organismus potřebuje také, ale v opravdu malých množstvích.

Už jsme zmínili, že lidské tělo si minerály nedokáže syntetizovat a je velmi důležité dbát na jejich pravidelný přísun. Zvýšené dávky minerálů je důležité přijímat zejména v těhotenství, při vývoji plodu a následně i během celého dětství.

Všechny minerály mají v těle své místo a každý je důležitý, ale dva z nich mají pro naše bezproblémové fungování přece jen větší význam. Jsou to hořčík a zinek. Hořčík je nezastupitelný, protože podporuje růst a správnou funkci svalů a také se díky němu správně uskutečňují nervové vzruchy. Zinek, přestože jde o stopový prvek, má také své pevné místo a je velmi důležité dbát na jeho správnou hladinu. Je totiž zodpovědný za růst, dělení budek, celkovou imunitu, hojení ran a stimuluje paměť.