Neem - Zederach indický

Zederach indický, častěji však označovaný jako Neem nebo Nimbovník, je stále zelený strom, který pochází z oblasti Indie a Pákistánu. Důležitější ovšem je, že pro léčebné účely se dokáže zužitkovat doslova celý strom. Každý jeho kousek se přitom hodí na něco jiného. Například z listů se vaří čaj nebo se přidávají do obvazů. S větvičkami si důkladně vyčistíte zuby a kůra je zase vynikající na rány.

Zederach indický - účinky

Neem je součástí tradičního léčitelství již více než 2000 let. Avšak díky nedávným výzkumům a objevu jeho protirakovinných účinků, stále více poutá pozornost i moderní medicíny.

Kromě prevence proti onkologickým onemocněním (silný antioxidant) se vyznačuje i mnoha dalšími zdravotními benefity pro lidský organismus. Z nich nejznámější jsou například podpora imunity, protizánětlivý efekt, řešení urologických problémů, léčení kožních a plísňových onemocnění či zlepšení činnosti trávicího traktu.

Více o účincích Zederachu Indického si můžete přečíst v našem článku: Neem: 7 blahodárných účinků na lidské zdraví

Způsob užívání

Neem se může užívat v mnoha formách. Pro vnější použití nejčastěji ve formě oleje nebo různých tinktur. Případně jako součást přírodní kosmetiky (mýdla, přípravky do koupele…).

Při vnitřním užívání jde obvykle o prášek, kapsle a tablety. V našem e-shopu nabízíme doplněk stravy v kapslí formě - Biotiva Bio Neem. V balení se nachází 150 kapslí v prémiové kvalitě a bez dalších přísad. Samozřejmě, produkt je vhodný pro vegany.

Obsah tobolky: 500 mg Neem.

Dávkování: 4 kapsle denně.

Číst více