Nejlepší Reishi: Které výživové doplňky si zvolit?

Hledáte způsob, jak posílit svou imunitu a zlepšit celkové zdraví? Reishi (lat. Ganoderma lucidum), známá také jako houba nesmrtelnosti, nám nabízí řadu zdravotních výhod a proto je oblíbenou součástí výživových doplňků. Jaká kritéria byste ale měli brát v úvahu při výběru nejlepší Reishi, a které doplňky stravy stojí za vyzkoušení? V našem článku se podíváme na to, na co je třeba si dát pozor, abyste si zvolili ten nejvhodnější produkt pro vaše potřeby. Tak pojďme na to!

Nejlepší reishi

Jak si vybrat nejlepší Reishi?

Výběr správného výživového doplňku s nejlepší Reishi je klíčový pro dosažení maximálních zdravotních benefitů této výjimečné houby. Rovněž je podmínkou, že dosáhnete svého stanoveného zdravotního cíle. Proč?

Reishi je známá svými imunomodulačními, protizánětlivými a adaptogenními vlastnostmi, ale kvalita těchto doplňků se může značně lišit. Abyste si vybrali ten nejlepší produkt, je důležité věnovat pozornost několika faktorům, které ovlivňují kvalitu a účinnost Reishi výživových doplňků.

Z nich nejdůležitější jsou následující:

 • Způsob pěstování houby - upřednostňujte Reishi pěstovanou na dřevě, protože to je její přirozené prostředí. Tento způsob pěstování zajišťuje vyšší koncentraci účinných látek. Stejně tak znečištěné ovzduší, půda a voda se projevují na složení houby. Proto kvalitní výrobci používají Reishi vypěstovanou pouze v ekologicky čistých oblastech.
 • Správný způsob sušení houby - při výrobě je důležité nízkoteplotní sušení, které zachovává účinné látky. Vysokoteplotní procesy ničí cenné složky a tím snižují účinnost výživového doplňku.
 • Způsob extrakce účinných látek - vyšší koncentrace polysacharidů a triterpenoidů znamená lepší zdravotní přínos. Podle způsobu extrakce se z Reishi získávají různé poměry těchto látek. Proto můžete najít Reishi kde je až 50 % polysacharidů, Reishi s 30% podílem sacharidů nebo Reishi zaměřenou hlavně na triterpeny.
 • Certifikáty a testy kvality - zkontrolujte, zda produkt má certifikáty kvality, jako například GMP, ISO nebo organické certifikáty. Nezávislé laboratorní testy potvrzují čistotu a účinnost produktu.
 • Původ a transparentnost výrobce - kvalitní výrobci poskytují podrobné informace o původu a zpracování Reishi. V tomto směru vám pomůže přečíst si recenze a zkušenosti ostatních uživatelů.
 • Obsah dalších složek - pozorně si také přečtěte složení a vyhněte se produktům s přídatnými látkami, které mohou snížit účinnost Reishi . Čisté extrakty bez zbytečných plniv a přísad jsou tou nejlepší volbou.

TIP

Zvažte, zda vám více vyhovuje prášek, kapsle nebo tekutý extrakt. Každá forma má své výhody a je vhodná pro různé potřeby. Ověřte si doporučené dávkování a ujistěte se, že produkt poskytuje dostatečné množství účinných látek v jedné dávce.

Proč zvolit kvalitní výživové doplňky?

Výběr kvalitních doplňků stravy je zásadní pro dosažení požadovaných zdravotních benefitů. Současný trh s doplňky stravy ale nabízí velmi široké portfolio produktů různé kvality a ceny.

Kvalitní výživové doplňky vám nabídnou:

 • Vyšší koncentrace účinných látek - lepší a rychlejší výsledky.
 • Čistější a bezpečnější suroviny - minimalizováno riziko vedlejších účinků a kontaminace.
 • Přísné kontroly kvality - záruka, že dostanete to, co je uvedeno na obalu.
 • Transparentní informace od výrobců - zvýšená důvěra spotřebitelů.
 • Příspěvek k lepšímu zdraví a pohodě - jistota investice do ověřeného a účinného produktu.

Kvalitní Reishi v nabídce Vitaherbals

U nás ve Vitaherbals si můžete vybírat pouze z těch nejkvalitnějších výživových doplňků, které našim zákazníkům pomáhají dosáhnout lepšího zdraví a pohody. Spolupracujeme s renomovanými výrobci, kteří dodržují nejvyšší standardy pěstování, zpracování a extrakce účinných látek.

Naše nabídka proto obsahuje pouze takové produkty, které prošly přísnými kontrolami kvality , aby se zajistila jejich účinnost a bezpečnost.

V našem e-shopu Vitaherbals naleznete následující výživové doplňky s obsahem Reishi:

1. Biotiva Bio Reishi

Dodavatelem tohoto produktu je renomovaný výrobce Biotiva, který se specializuje na výrobu vysoce kvalitních výživových doplňků. Tento výrobce je znám svými organickými pěstebními metodami a přísnými kontrolami kvality, což zaručuje čistotu a účinnost každého produktu. Nabízí stovky sušených organických rostlinných složek a výtažků z bylin, ovoce, květin, řas a hub.

V tomto případě se jedná o přírodní výrobek, jehož složení je založeno na surovinách z certifikovaného ekologického pěstování a šetrného zpracování. Všechny suroviny se získávají v továrně v Bavorsku, která se může pochlubit více než 35letými zkušenostmi. Následná důsledná kontrola zajišťuje, že jde o přírodní výrobek, který je vhodný pro vegany a neobsahuje laktózu, lepek a ani další nežádoucí přísady.

Nejlepší Reishi: Biotiva - kvalitní výživový doplněk

Biotiva Reishi Kapsle

Výrobek obsahuje až 500 mg Reishi na jednu kapsli a disponuje certifikátem Bio-Control IMO Ecocert. Dávkování: 3 x 1 kapsli denně zapít větším množstvím vody. Obsah balení: 120 kapslí.

Více o formách užívání Reishi si můžete přečíst v našem článku: Jak dlouho a kdy užívat Reishi?

Výhody

 • Vysoká koncentrace účinných látek
 • Certifikované organické pěstování
 • Široké spektrum účinků reishi
 • Přísné laboratorní testy kvality
 • Výrobek je vhodný i pro těhotné a kojící ženy

Nevýhody

 • Skladujte pouze v teplotním rozsahu od +5°C do +25°C
 • Může vyžadovat čas na zaznamenání plných účinků

2. Biotiva Bio Reishi + Shiitake + Chaga komplex 7 hub

Další doplněk stravy v naší nabídce od výrobce Biotiva. Díky směsi hub má tento produkt synergický účinek na lidský organizmus. Představuje vysoce účinnou směs sedmi medicinálních hub a proto nabízí širokou škálu prospěšných účinků.

Nejlepší reishi v kombinaci s dalšími medicinálními houbami

Biotiva Komplex 7 Hub

V jedné kapsli najdete až 497 mg prášku, a to v prémiové kvalitě. Jedná se o veganské kapsle HPMC, bez laktózy, bezlepkové a bez dalších přísad. Dávkování: 2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím tekutiny. Obsah balení: 120 kapslí.

Výhody

 • Vysoká koncentrace účinných látek
 • Široké spektrum účinků a synergické působení
 • Kontrolované organické pěstování
 • Přísné laboratorní testy kvality
 • Výrobek je vhodný i pro těhotné a kojící ženy

Nevýhody

 • Skladujte pouze v teplotním rozsahu od +5°C do +25°C
 • Může vyžadovat čas na zaznamenání plných účinků

Závěr

Vybrat nejlepší Reishi není až tak těžké. Je však třeba pečlivě zvážit faktory, jako jsou způsob pěstování, správný způsob sušení či způsob extrakce účinných látek. U nás ve Vitaherbals vám nabízíme produkty od renomovaného výrobce výživových doplňků Biotiva, které splňují nejvyšší standardy kvality a účinnosti.

Zdroje:

https://www.realmushrooms.com/best-reishi-mushroom-supplement/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10480226/

https://www.vitaherbals.cz/p/biotiva-reishi-120-kapsul

https://www.biotiva.de/pages/ueber-biotiva

https://www.vitaherbals.cz/p/biotiva-bio-reishi-shiitake-chaga-komplex-7-hub-120-kapsli

https://www.vitaherbals.cz/reishi

Autor Vitaherbals.cz
Vitaherbals se zaměřuje na vaše zdraví a přináší vám světově uznávané značky výživových doplňků, bylinných extraktů a zdravotních polštářů. Jsme tady pro to, abychom Vám nabídli široký výběr kvalitních produktů, poradenství a odbornost.