Ortopedické polštáře

Opora a stabilizování krční páteře je základem pro plnohodnotný spánek. V tomto směru jsou výbornou pomůckou ortopedické polštáře, které jsou vyrobeny z kvalitní paměťové pěny. Mohou mít nebo nemusí mít zdravotní certifikát a jejich prvořadým úkolem je uvolnit od bolesti v oblasti krční páteře a ramen. Také pomáhají v případě, pokud trpíte ztuhlostí krku ráno po probuzení.

Proč zvolit ortopedický polštář s paměťovou pěnou?

Ortopedické polštáře často disponují gelovou vrstvou, která přináší pocit příjemného chladu. Větrací otvory ve polštáři zajišťují volné proudění vzduchu, takže se při spánku nezpotíte. Výhody používání ortopedických polštářů s paměťovou pěnou můžeme sumarizovat následovně:

  • neobsahují alergeny,
  • potlačují bolesti krční páteře a ramen,
  • snadná údržba,
  • klidný a kvalitní spánek bez nočního pocení,
  • zajišťují správnou oporu krku a hlavy při spánku,
  • odstraňují problémy se ztuhlostí krku.

Jaký je rozdíl mezi klasickými a ortopedickými polštáři?

Podle toho, kterou polohu při spánku upřednostňujete, potřebujete jinou výšku a pevnost polštáře. Klasický polštář se však vaší ideální či preferované poloze při spánku nedokáže přizpůsobit. Rovněž nedokáže držet tvar a nejsou dostatečně prodyšné.

Naopak, ortopedické polštáře vám při spánku poskytnou správnou polohu krční páteře, čímž se zbavíte bolestí v oblasti hlavy, krku a ramen. A to díky paměťové pěně, která drží tvar a dokáže se dokonale přizpůsobit křivkám těla. Rovněž vynikají výbornou prodyšností, takže se při spánku nepřehříváte.

Který polštář je pro vás nejvhodnější? Přečtěte si náš článek: Jak si vybrat nejlepší polštář pro zdravý spánek?

Ortopedické polštáře v nabídce Vitaherbals

Výběr polštářů se nevyplácí podcenit. Připravili jsme pro vás výběr kvalitních ortopedických polštářů, které u nás naleznete:

  • Dream-Cloud Premium (58x35x11cm) - ortopedický polštář s chladícím gelem a ventilovanou BIO paměťovou pěnou o rozměrech 58x35x11cm. Gelová vrstva přináší pocit příjemného chladu a větrací otvory zajišťují volné proudění vzduchu. Potah z vláken lyocell od značky TENCEL perfektně odvádí vlhkost.
  • Dream-Cloud Premium (60x40x16cm) - ortopedický polštář s chladícím gelem a ventilovanou BIO paměťovou pěnou o rozměrech 60x40x16cm. Disponuje gelovou vrstvou s chladivým efektem a ventilačními otvory, které zajišťují dokonalé proudění vzduchu. Potah z vláken lyocell od značky TENCEL perfektně odvádí vlhkost.
  • Dream-Cloud Premium ortopedický polštář z BIO paměťové pěny (58x35x11cm) – pohodlný ortopedický polštář z BIO paměťové pěny na bázi rostlinného oleje, který vám poskytne ten nejpohodlnější a nejkvalitnější spánek. Registrováno jako evropská zdravotnická pomůcka I. třídy se všemi příslušnými certifikáty.
  • Dream-Cloud Premium ortopedický polštář z BIO paměťové pěny (60x40x16cm) – pohodlný ortopedický polštář z BIO paměťové pěny na bázi rostlinného oleje, který vám poskytne ten nejpohodlnější a nejkvalitnější spánek. Registrováno jako evropská zdravotnická pomůcka I. třídy se všemi příslušnými certifikáty.

Číst více