Registrujte se u nás a využívejte výhod Vitaherbals klubu

Probiotika, laktobacily - Prémiová kvalita

Názvem probiotika laktobacily se označují specifické živé mikroorganismy, které se vyskytují v přirozené střevní mikroflóře a pozitivně ovlivňují náš zažívací trakt. Mikroorganismů jsou ve střevech miliony, ale probiotickými kulturami nazýváme pouze ty, které prokazatelně mají dobrý vliv na náš organismus.

Rychlé info Prémiová kvalita Bestseller
Swanson Lactobacillus Gasseri, 60 kapslí

Swanson Lactobacillus Gasseri, 60 kapslí

Na sklade (dodání 1-3 dny)
284 Kč
Lactobacillus Gasseri je probiotikum podporující zdraví trávicího traktu a regulaci hmotnosti díky účinkům na leptin. Obsahuje 3 miliardy…

Probiotika

Účinky probiotik na náš organismus

O tom, jaké jsou všechny účinky probiotik na náš organismus se stále jen spekuluje. Neustále totiž probíhají výzkumy všech možných účinků. Probiotika totiž tvoří různé kmeny mikroorganismů a z nich mohou mít několik zcela různé benefity. Nelze proto doporučit žádná nejlepší probiotika. Prokazatelně však laktobacily pomáhají při potlačování průjmů, syndromu dráždivého tračníku, syndromu prosakujícího střeva, dysbióze, ulcerózní kolitidy, Crohnovy choroby, infekce helicobacter pylori a vaklonických infekcí, clostridium difficie. >

Jak správně užívat probiotika?

Různé potenciální účinky mají vliv na to, která probiotika potřebujete. Je totiž důležité, aby řešili konkrétní problém. Druhým důležitým faktorem je, aby přípravek obsahoval probiotika ve takovém množství, které skutečně pomůže. Dbejte na to, abyste probiotika brali správným způsobem – po jídle, před jídlem nebo nalačno.

Nevyhnutelné je také správné skladování probiotik. Pozorně sledujte co uvádí výrobce na obalu a mikroorganismy skladujte tak jak je předepsáno. Jinak nejsou zaručeny pozitivní výsledky. Mimochodem, dobrá zpráva je, že existují i ​​probiotika bez laktózy, pokud tedy máte intoleranci, pomohou i vám.

Více o výběru správných probiotik se dozvíte v našem článku: Jak vybrat nejlepší probiotika?

Kdy užívat probiotika?

Probiotika lze užívat i preventivně, ale obecně se probiotika doporučuje brát během nemoci, kdy berete antibiotika. Léky totiž působí nejen na špatné (patogenní) bakterie, ale likvidují i ​​ty dobré. Tímto způsobem může dojít k bakteriální nerovnováze a ta způsobí zažívací problémy. Probiotika posilují „dobré“ bakterie a proto byste je měli užívat po celou dobu léčby antibiotiky a následně ještě zhruba 14 dalších dní. Sledujte si také odstup antibiotik od probiotik. Probiotika byste si měli vzít cca 2 hodiny po podání antibiotik.

Na užívání probiotik jsme se detailněji zaměřili v našem blogovém článku: Jak a kdy užívat probiotika?

Jaký je rozdíl mezi probiotiky a prebiotiky?

Mnoho doplňků obsahují kromě probiotik i prebiotika. Probiotika jsou živé mikroorganismy, které udržují bakteriální rovnováhu v těle. Prebiotika jsou nestravitelné druhy vláknin, které jsou hnojivem pro probiotika. Stimulují množení probiotických bakterií. Inulin je rozpustná vláknina, která je nejčastěji používané prebiotikum.

Nejznámější probiotické kmeny jsou:

  • Lactobacillus rhamnosus
  • Lactobacillus casei
  • Lactobacillus reuteri
  • Lactobacillus bulgaricus
  • Lactobacillus salivarius
  • Lactobacillus plantarum
  • Bifidobacterium animalis
  • Bifidobacterium infantis
  • Bifidobacterium longum
  • Bifidobacterium bifidum
  • Streptococcus thermophilus
  • Saccharomyces boulardii
  • Bacillus coagulans