Shiitake (Lentinus edodes), houba také známá jako „houževnatec jedlý", se již dříve stala předmětem intenzivního vědeckého zájmu. A to především vzhledem ke svým farmakologickým a nutričním vlastnostem.

Tyto houby jsou totiž považovány za významný zdroj bioaktivních sloučenin, včetně polysacharidů, beta-glukanů a obrovského množství minerálních látek, které prokazatelně pozitivně ovlivňují imunitní systém a mají protizánětlivé účinky. Shiitake extrakty se proto staly předmětem výzkumu pro jejich potenciál v boji proti mnoha chorobám (onkologické, kardiovaskulární…) a podpoře celkového zdraví a vitality.

Účinky shiitake

Shiitake se vyznačuje vysokým obsahem bioaktivních látek, vitaminů a minerálů, což dělá z této houby výjimečný přírodní prostředek na podporu celkového zdraví. Účinky shiitake na celkové zdraví se projevují zejména v následujících oblastech:

  • Podpora imunitního systému - díky obsahu beta-glukanů a lentinanu.
  • Protizánětlivé účinky - redukuje zánětlivé procesy v organismu.
  • Antioxidační vlastnosti - obsahuje antioxidanty, které bojují proti volným radikálům.
  • Podpora srdečního zdraví - přispívá k regulaci hladiny cholesterolu.
  • Vitamíny a minerály - cenný zdroj vitaminů B, vitaminu D, a minerálů jako selen a zinek.
  • Protiplísňové účinky - polysacharid lentinan prokázal schopnost bojovat proti různým druhům plísní a hub, čímž podporuje protiplísňový efekt této výjimečné houby .

Podrobnější informace o pozitivních účincích shiitake na naše zdraví si můžete přečíst náš článek Shiitake účinky na zdraví: Výhody těchto starobylých hub.

Způsob užívání

Pochopitelně, shiitake v našich končinách jen tak v přírodě nenajdete. Z toho důvodu jsou ideální doplňky stravy, nejčastěji ve formě tablet (doporučená dávka 2 tablety denně), extraktu v kapslích (doporučená dávka 2 kapsle denně) nebo v tekuté formě (1-2 čajové lžičky extraktu s vodou nebo šťávou).

V naší nabídce naleznete extrakt ze shiitake ve formě kapslí. Vybíráme pro vás následující produkty:

Biotiva Bio Shiitake - vynikající prémiová kvalita, veganské kapsle HPMC, bez laktózy a bezlepkové. Denní dávka 2 kapsle, přičemž 1 kapsle obsahuje až 400 mg houby. Obsah balení: 120 kapslí.

Biotiva Bio Reishi + Shiitake + Chaga komplex 7 hub - vysoce účinná směs sedmi medicinálních hub, která nabízí širokou škálu prospěšných účinků. Vynikající prémiová kvalita, veganské kapsle HPMC, bez laktózy a bezlepkové. Denní dávka 2 kapsle, přičemž v jedné kapsli se nachází 497 mg prášku této směsi. Obsah balení: 120 kapslí.

Číst více

Rychlé info 🌿 Přírodní Imunita
Biotiva Bio Shiitake 120 kapslí

Biotiva Bio Shiitake 120 kapslí

Není skladem
560 Kč
Shiitake (Houževnatec jedlý) je oblíbená jídlá houba s působivými pozitivními vlastnostmi na organismus. Má antivirové, antibakteriální a…