Vitamín C kapky

Vitamin C patří k nejdůležitějším vitamínům, přičemž se vyznačuje také silnými antioxidačními účinky. Právě ty hrají klíčovou roli při podpoře imunity. Při výběru formy užívání je však důležité pamatovat na to, že lidské tělo si vitamín C nedokáže vytvořit samo a ani si jej nedokáže ukládat do zásoby. Tekutá forma ale zajišťuje jeho rychlé vstřebávání.

Kdy je lepší zvolit vitamín C ve formě kapek?

Pro nejmenší děti je nejvhodnější užívat tekutý vitamín C. Jedná se o formu výživového doplňku, které dítě snadno přijme. Například v čaji nebo v jiném kojeneckém nápoji. Zároveň tekutá forma umožňuje snadné a rychlé vstřebávání tohoto vitamínu. Tím se u dětí zajistí správné fungování jejich imunitního systému a lepší vstřebávání železa z potravy.

Vitamin C kapky: Kvalitní výživové doplňky

Výživové doplňky s obsahem vitamínu C v tekuté formě lze podávat dětem již od prvního měsíce života. Optimální dávka od jednoho měsíce života je přitom u většiny doplňků stravy 10 kapek. Přirozeně, u starších dětí se nároky na vitamín C postupně zvyšují a proto je třeba dávku zvýšit podle údajů na obalu výrobku.

Číst více