Vitamin K tablety

Vitamin K je nezbytným pro udržování správného fungování krevního srážení a pro zdravý kostní metabolismus. I když se nachází v mnoha potravinách, někteří lidé mohou trpět jeho nedostatkem. Nejčastěji z důvodu určitých onemocnění nebo léčby. V takových případech je vitamin K ve formě tablet užitečnou volbou pro doplnění tohoto důležitého vitaminu. Avšak při jeho užívání si dejte pozor na případnou interakci s určitými léky (poraďte se s lékařem).

Jaké jsou výhody vitamínu K ve formě tablet?

Nejdůležitější účinky vitamínu K můžeme sumarizovat následovně:

  • Krevní srážení – klíčový faktor v procesu krevního srážení. Pomáhá aktivovat některé proteiny v krvi, které jsou potřebné k vytvoření krevní sraženiny a zastavení krvácení. Nedostatek vitamínu K proto vede ke zvýšenému riziku krvácení.
  • Zdravé kosti – pomáhá při tvorbě a udržování silných a zdravých kostí. Konkrétně, při tvorbě osteokalcinu. Nedostatek tohoto vitamínu proto vede k osteoporóze a zvýšenému riziku zlomenin.
  • Prevence krevních sraženin - pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin v krevních cévách. Některé studie naznačují, že vitamín K dokáže pomoci i při prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Jednou z hlavních výhod užívání vitamínu K ve formě tablet je, že tablety umožňují dodat do organismu přesnou dávku tohoto vitamínu. Rovněž je tato forma užívání vhodná u některých onemocnění, jako je Crohnova choroba nebo cystická fibróza.

Vitamin K tablety: Kvalitní výživové doplňky

Kvalitní výživové doplňky s obsahem vitamínu K by měly být vyrobeny z kvalitních zdrojů a měly by splňovat normy pro bezpečnost a účinnost. Dávkování závisí na různých faktorech, jako je věk, pohlaví, zdravotní stav a cíl užívání doplňku stravy. Vitamin K ve formě tablet/kapslí naleznete také v našem e-shopu Vitaherbals.sk.

Číst více