Vitamíny pro děti

Imunita u dětí je velmi důležitá. Mladý organismus totiž musí každý den odolávat dávce virů a bakterií, které se ve školkařských a školních kolektivech šíří velmi rychle. I proto je velmi důležitá prevence a neustálé posilování imunity u dětí.

Jaké vitamíny jsou pro děti potřebné?

Organismus si vitamíny, ale ani minerály sám vytvořit nedokáže. Je proto je velmi důležité doplňovat je zejména vhodnou stravou. Všichni však víme, že dostat do dítěte zeleninu, ale také některé ovoce je práce, na kterou vždy postačuje zbytek duševní kapacity po celém dni v práci. I proto je velmi vhodné podávat dětem vitamíny v přijatelnější formě. V nabídce jsou bonbony na cucání, želatinové bonbony, ale i sladké sirupy. Děti jsou na nedostatek vitamínů náchylnější a proto byste jejich příjem měli hlídat. Minimální vitamíny B, C a D, jsou pro zdravý vývoj organismu nezbytné, ale určitě jsou zapotřebí i různé minerály jako je hořčík, vápník a zinek.


Vitamíny pro děti

Vitamin D pro děti

Déčko děti potřebují, aby zprávě rostly a vyvíjely se. Díky němu optimálně fungují svaly a kosti mají správnou tvrdost. Je klíčový při doplňování vápníku, fosforu, ale i dalších důležitých minerálů. Výrazně však ovlivňuje i psychiku.

Přírodní zdroje vitamínu D

Jeho nejdůležitějším zdrojem je slunce, respektive sluneční záření. Stačí půlhodina slunce denně a tělo nabije až 80 % denní dávky vitamínu D. Skvělými zdroji jsou také kravské mléko, vaječné žloutky, hovězí maso, ale i ryby s vysokým obsahem tuku např. losos či pstruh.

Doporučená denní dávka vitaminu D je 0,01 mg na den.

Vitamin C pro děti

Céčko je věčný vitamínový evergreen. Jenže právem. Jeho nedostatek nejenže způsobí nižší odolnost imunitního systému, navíc špatně ovlivňuje mozkovou činnost. Dítě se hůře soustředí a hůře se učí. Proto pravidelný přísun zajistí více energie, ale také vyšší ochranu vůči chorobám a také zlepšuje tvorbu kolagenu, čímž chrání klouby.

Přírodními zdroji vitamínu C jsou citrusy, jahody, černý rybíz, medvědí česnek, ale i šípky či rakytník.

Doporučená denní dávka vitaminu C je pro kojence 50 mg; pro batolata 50-60 mg; pro předškoláky 60-70 mg

Multivitaminy pro děti

Vitamínů a minerálů, které by měl dětský organismus přijímat je velmi mnoho a představa, že do něj každý den dostaneme více než jeden, dva v samostatných dávkách, je někdy nereálná. Proto doporučujeme multivitaminy pro děti. Obsah každé dávky je vypočten tak, aby spolehlivě pokryl požadované množství pro dětský organismus a jedním bonbonem, případně jednou lžící sirupu tak dostane dítě vše co potřebuje.

Vitamin B pro děti

Béčko má pro děti obrovský vliv na mozek. Ten se vyvíjí každý den neuvěřitelným tempem a nedostatek vitamínu B může způsobit zhoršení některých funkcí. Je proto skutečně důležité, aby děti přijímaly tento vitamín buď v potravinových, nebo ve vitamínových doplňcích.

Kvalitními zdroji vitaminu B jsou obiloviny, ale také zelenina, mléko, vejce a přestože ji děti příliš nelibují, i hovězí játra.

Doporučená denní dávka vitaminu B je pro děti 0,8 - 2 mg

Kvalitní vitamíny pro imunitu pro děti

Imunita u dětí dostává zabrat zejména na podzim a v zimě. Nemoci se v kolektivu šíří rychle a zůstat zdravý během celého roku bývá složité. Kvalitní vitamíny jsou pro imunitu dětí zásadní. Je však třeba nasazovat je preventivně, ne až při příznacích onemocnění. I tehdy mají význam, ale při pravidelném užívání multivitaminů, které obsahují celé spektrum vitamínů a minerálů, se riziko onemocnění významně snižuje.