Vitamíny pro kojící ženy

Tělo kojící matky funguje jako zásobník všech důležitých látek a živin pro dítě. Je však třeba, aby byl zajištěn pravidelný přísun všech důležitých prvků, nutných pro zdravý vývoj dítěte. Příroda to zařídila tak, aby všechny potřebné živiny přijalo tělo ze stravy. Bohužel dnes je již běžná potrava upravena tak, že obsahuje jen minimum vitamínů a minerálů, které tělo potřebuje. A jelikož kojící žena zásobuje těla až dvě tak proto její organismus velmi rychle ztrácí extrémně důležité látky, je vhodné si je „dobít“ například doplňky stravy, případně výživovými doplňky.

Vitamíny a minerály pro kojící ženy nejsou ničím výjimečné, jde v podstatě o ty, které se doporučují užívat běžně i ostatním, rozdíl bývá v dávkování. Vypíchnout bychom snad mohli vitamin D. Jeho nejlepším zdrojem je slunce, ale obsahují ho i různé potraviny. Má výrazný vliv na psychiku matky a důležitou roli hraje i při tvoření zásob energie. Jeho nedostatek způsobuje únavu a depresivní stavy. Navíc vitamín D pomáhá s přijímáním vápníku a fosforu, které jsou důležité pro zdravý růst dítěte.

Z dalších látek, které by neměly chybět v jídelníčku, je zde kyselina listová, ta napomáhá tvorbě nové krve a také se podílí na dělení buněk, což je pro matku i dítě důležité. S tím souvisí i železo, které rovněž pomáhá k lepšímu a zdravějšímu krevnímu obrazu.