Vlasová kosmetika

Přírodní vlasová kosmetika je typem kosmetiky, která se vyrábí s použitím přírodních a organických složek šetrných k vlasům a pokožce hlavy. Tento typ kosmetiky se snaží minimalizovat používání agresivních chemikálií, umělých barviv či konzervačních látek, které ve většině případů mají negativní dopad na vlasy.

Obsahuje přírodní extrakty rostlin, oleje, vitamíny a minerály, které pomáhají hydratovat a vyživovat vlasy. Naopak produkty bio vlasové kosmetiky neobsahují síran sodný, parabeny, ftaláty a jiné škodlivé chemikálie.

Typy přírodní vlasové kosmetiky v naší nabídce

Pro péči o vlasy naleznete v našem e-shopu kvalitní organické produkty ze 100% přírodní kosmetiky značky Centifolia. Všechny námi nabízené produkty byly vyvinuty tak, aby co nejlépe využívaly aktivní složky, které jsou v přírodě dostupné. Z naší nabídky pro vás vybíráme následující:

Jemný krémový šampon - normálním vlasům dodává potřebnou hebkost a lehkost. Má bohatou krémovou texturu, přičemž díky rostlinnému keratinu dokonale zachovává vnitřní strukturu vlasů (konec vypadávání). Navíc proteiny ze sladkých mandlí usnadňují rozčesávání vlasů a dodávají jim hebkost.

Malinový bezoplachový suchý šampon - je vhodný pro všechny typy vlasů a pomáhá absorbovat přebytečný kožní maz. Kombinací ultraabsorpčních prášků zanechává vlasy čisté, voňavé a objemově bohaté.

Exfoliační detoxikační želé kondicionér - předšampon, který je vhodný pro všechny typy vlasů a pokožky hlavy. Jemně odlupuje odumřelé buňky, a to díky mimořádně jemnému organickému složení. Navíc nabízí také benefit příjemné vlasové masáže.

Neutrální henna – přírodní bio kosmetika, která poskytuje úžasnou vlasovou kúru. Čistí mastnou pokožku hlavy nebo pokožku hlavy s lupy, obaluje a posiluje jemné vlasy a dodává lesk všem typům vlasů. Pravidelná aplikace zahušťuje vlasové vlákno, chrání jej a činí jej pružným.

Opravující balzámový kondicionér - regenerační balzám pro rozčesávání vlasů, který je vhodný pro oslabené a lámavé vlasy. Rozčesává vlasy, aniž by se poškodily. Díky organickému ricinovému oleji získanému prvním lisováním za studena posiluje a udržuje zdraví vlasů.

Balzám na rozčesávání - je vhodný pro všechny typy vlasů, dokonce i pro silně kudrnaté vlasy, které rozčesává a rozjasňuje, aniž by se poškodily.

Pečující maska pro intenzivní lesk - je vhodná pro všechny typy vlasů. Obsahuje organický extrakt z malin, díky kterému rychle obnovuje ztracený lesk vlasů. Rostlinný keratin zase zajišťuje zachování vnitřní struktury vlasů.

Dřevěný kartáč s dřevěnými kolíky - vlasový doplněk s úžasnými antistatickými vlastnostmi. Poskytuje při česání příjemnou masáž pokožky hlavy.

Proč používat přírodní vlasovou kosmetiku?

Používání 100% přírodní vlasové kosmetiky má mnoho výhod a benefitů, které mají pozitivní vliv nejen na vlasy samotné, ale také na pokožku hlavy. Mezi nejdůležitější patří následující:

 • Šetrnost k pokožce a vlasům - přírodní vlasová kosmetika je vyráběna z přírodních složek, které jsou šetrnější k vlasům než syntetické látky. Neobsahuje agresivní chemikálie, parabeny, síran sodný ani jiné látky, které mohou způsobit podráždění pokožky či dokonce poškození vlasů.
 • Hydratace a výživa vlasů - složky přírodní vlasové kosmetiky, jako jsou rostlinné a éterické oleje či extrakty léčivých bylin, mají hydratační a výživové vlastnosti.
 • Šetrnost k životnímu prostředí - tento typ kosmetiky se vyrábí s důrazem na udržitelnost a ochranu životního prostředí. Často používá recyklovatelné a biologicky odbouratelné obalové materiály.
 • Absence škodlivých látek - přírodní vlasová kosmetika se snaží minimalizovat používání takových syntetických látek, jako jsou například sulfáty. Tím se minimalizuje riziko vzniku alergických reakcí či podráždění pokožky.
 • Výběr z různých přírodních složek – přírodní vlasová kosmetika využívá bohatství přírody a proto může obsahovat rozmanité přírodní složky, jako jsou například aloe vera, kokosový olej, arganový olej, jojobový olej, levandule, rozmarýn a další.

Čtěte více: Co pomáhá na lupy ve vlasech?

Celkově tedy můžeme říci, že přírodní vlasová kosmetika se odlišuje od té tradiční tím, že se vyhýbá syntetickým látkám a chemikáliím. Namísto toho se zaměřuje pouze na přírodní složky a na jejich benefity pro vlasy a pokožku.

Pochopitelně každý jednotlivec může mít v souvislosti s používáním přírodní vlasové kosmetiky jiné potřeby a preference. Nejčastěji však o tento typ kosmetiky mají zvýšený zájem lidé, které trápí citlivá pokožka, alergické reakce nebo zhoršené zdraví vlasů.

TIP

Značka přírodní kosmetiky Centifolia se zaměřuje na přírodní a organickou vlasovou kosmetiku, která je dokonale šetrná k vlasům a pokožce hlavy. Její produkty jsou vyvíjeny s ohledem na ekologické zásady a jsou certifikovány různými certifikačními organizacemi, jako je například ECOCERT.

Jak vybrat tu nejlepší přírodní kosmetiku na vlasy?

Při výběru nejlepší přírodní kosmetiky na vlasy nezapomeňte zohlednit několik důležit

ních faktorů, zejména následujících:

 • Složení - zkontrolujte si seznam složek produktu. Vyhněte se přípravkům obsahujícím chemikálie (parabeny, sulfáty…).
 • Certifikace - vybírejte si pouze takovou vlasovou kosmetiku, která má certifikaci přírodní kosmetiky (například ECOCERT, COSMOS nebo NaTrue). Zaručují vysoký standard kvality.
 • Typ vlasů - zohledněte svůj typ vlasů a jejich potřeby. Máte-li suché vlasy, hledejte produkty s hydratačními složkami jako jsou například kokosový olej nebo aloe vera. Pro mastné vlasy se zaměřte spíše na produkty s obsahem čajových lístků a na další složky s odmašťujícími vlastnostmi.
 • Recenze a hodnocení - prostudujte si recenze a hodnocení produktů od jiných zákazníků. Poskytnou vám užitečné informace a zkušenosti s konkrétními přípravky.
 • Etické zohlednění - zkuste si vybírat pouze takovou kosmetiku, která je vyráběna z udržitelných zdrojů a je balena v ekologických obalech.
 • Testování na zvířatech - snažte se upřednostnit produkty, které jsou cruelty-free.

Stejně tak je důležité si uvědomit, že každý jednotlivec má individuální potřeby a může reagovat odlišně na různé přírodní složky. Proto se doporučuje vyzkoušet malý vzorek produktu a sledovat, jak reaguje váš vlasový a pokožkový typ na daný přípravek.

Více o výběru nejvhodnější přírodní kosmetiky si můžete přečíst v našem článku: Která přírodní kosmetika je pro vás nejlepší?

Péče o vlasy s přírodní kosmetikou

V tomto případě si to žádá trochu jiný přístup, než jsme zvyklí při péči o vlasy s tradiční vlasovou kosmetikou. Přinášíme vám několik užitečných tipů:

 • Vyberte si vhodný přípravek - zaměřte se pouze na takové, které jsou vhodné pro váš konkrétní typ vlasů. Máte-li suché vlasy, hledejte hydratační produkty. Pro mastné vlasy sáhněte po produktech s odmašťujícími vlastnostmi.
 • Držte se pravidla méně je více - při používání přírodní kosmetiky je často dostačující použít menší množství produktu. Koncentrovanost přírodních složek může být vyšší, a proto není zapotřebí velké množství produktu.
 • Dávejte pozor na přechodnou fázi – po přechodu z běžné kosmetiky na přírodní kosmetiku může váš vlasový typ potřebovat čas na adaptaci. Buďte proto trpěliví a dejte svým vlasům čas na adaptaci.
 • Dodržujte správný postup mytí vlasů - a po umytí si vlasy důkladně opláchněte, abyste odstranili všechny zbytky produktu.
 • Pravidelná hydratace - používejte hydratační masky nebo oleje na vlasy alespoň jednou týdně, abyste si udrželi vlasy hydratované a zdravé.
 • Ochrana před tepelnými a chemickými vlivy - pokud je to možné, nechte vlasy přirozeně uschnout na vzduchu namísto použití fénů nebo jiných tepelných elektrospotřebičů. Také se snažte minimalizovat používání chemických barev a dalších chemikálií (běžné spreje na vlasy, tužidla…), které mohou poškozovat vlasy.
 • Strava a životní styl - dodržujte vyrovnanou stravu bohatou na vitamíny a minerály, které přispívají ke zdravým vlasům. Zahrňte do své stravy potraviny obsahující vitamíny pro růst vlasů (biotin, vitamín E, vitamín C…). Také se snažte minimalizovat stres.

Kvalitní a certifikovaná přírodní vlasová kosmetika na Vitaherbals

Při výběru přírodní vlasové kosmetiky je důležité věnovat pozornost složení, certifikacím a vašemu typu vlasů. V tomto směru náš eshop Vitaherbals nabízí široký výběr produktů pro různé individuální vlasové potřeby od známé francouzské značky Centifolia. Můžete zde najít šampony, kondicionéry, vlasové balzámy, masky a další produkty, které jsou navrženy tak, aby pomáhaly udržovat vlasy lesklé, objemově bohaté a ve zdravé kondici.

Přirozeně nabízíme pouze certifikované, ekologické a cruelty-free produkty.

Číst více