Omega 3 pro děti

Omega 3 mastné kyseliny mají významný vliv na růst a vývoj dětí. Zabezpečují správný vývoj mozku a nervové soustavy, zlepšují kognitivní funkce a podporují zdravé srdce. Ale jak nalézt ty nejkvalitnější omega 3 pro své dítě? Přicházíme s řešením.

V našem eshopu vám nabízíme na výběr z těch nejkvalitnějších omega 3 výživových doplňků pro děti na trhu. Naší prioritou je zdraví a blaho vašich dětí, a proto jsme pečlivě vybírali jen ty nejkvalitnější a nejbezpečnější produkty, které splňují nejpřísnější normy kvality.

Význam Omega-3 mastných kyselin pro děti

Omega-3 mastné kyseliny jsou pro zdravý růst a vývoj dětí nepostradatelné. Jednou z nejdůležitějších vlastností omega-3 mastných kyselin je totiž jejich schopnost podpořit správný vývoj mozku a nervové soustavy.

Mnohé odborné studie potvrdily, že omega-3 mastné kyseliny, zejména DHA (kyselina dokosahexaenová), jsou klíčové pro růst a fungování mozku. Důvodem je, že DHA tvoří podstatnou část mozkových buněk, přičemž zároveň pomáhá i při tvorbě nových synapsí – nezbytné pro učení, paměť a kognitivní funkce. Pravidelný přísun omega-3 mastných kyselin má proto pozitivní vliv na intelektuální vývoj a učební schopnosti dětí.

Kromě toho, omega-3 mastné kyseliny mají velký podíl na zdravé srdeční činnosti. Pravidelná konzumace omega-3 mastných kyselin proto pomáhá snížit riziko vzniku srdečních chorob iu dětí. Navíc tyto sloučeniny podporují normální krevní oběh, udržují optimální hladinu cholesterolu a snižují zánětlivé procesy v těle.

Mohlo by vás zajímat: Jaké jsou příznaky nedostatku omega-3 mastných kyselin?

Věděli jste, že…

…omega-3 mastné kyseliny také zlepšují zrak, posilují imunitní systém, zlepšují koncentraci a podporují zdravý růst kostí a svalů? Dokonce zmírňují i některé projevy ADHD.

Při výběru omega-3 produktů pro děti je ovšem důležité zaměřit se na nejkvalitnější produkty. Ty by měly být vyrobeny s důrazem na čistotu a přírodnost, bez přísad a znečištění. Ideální je vybírat si takové produkty, které obsahují dostatečné množství DHA a EPA (kyselina eikosapentaenová) – dvě hlavní omega-3 mastné kyseliny s největším vlivem na zdraví dětí i dospělých.

Více o účincích omega mastných kyselin se dozvíte v našem článku Omega 3 6 9 mastné kyseliny: Účinky, zdroje, dávkování.

Zdroje Omega-3 mastných kyselin

Nejvýznamnějším zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou ryby a rybí olej. Rybí olej můžete nalézt i v různých formách ve výživových doplňcích. U nás najdete také takové, které jsou určeny přímo pro děti a to v té nejvyšší kvalitě od renomovaných výrobců.

Co však dělat v případě, kdy dítě nemá rádo ryby a nesnáší rybí olej? Naštěstí známe i další přírodní zdroje těchto zdraví prospěšných sloučenin. Mezi nejdůležitější patří:

  • Chia semínka - snadno si je můžete přidat do cereálií, jogurtu, smoothies nebo pečiva.
  • Vlašské ořechy – můžete je konzumovat samotné jako malou pochoutku nebo přidat do salátů, obilovin nebo pečiva.
  • Lněná semínka - můžete je přidat do cereálií, jogurtu, smoothies nebo použít jako přísadu při pečení.
  • Vejce - nejlépe pokud jde o vejce od slepic krmených bohatou stravou (domácí).
  • Mořské řasy – například chlorella či spirulina. Mohou se konzumovat ve formě prášku přidaného do smoothies nebo jako součást jiných jídel. Výživové doplňky s obsahem mořských řas naleznete také v našem e-shopu.

Dávkování rybího oleje pro děti

Doporučené dávkování rybího oleje pro děti se liší v závislosti na věku dítěte. Všeobecný přehled doporučeného dávkování je následující:

  • Kojenci (0 - 12 měsíců) - pro kojence se doporučuje dávkování konzultovat s pediatrem nebo odborníkem na výživu.
  • Malé děti (1 - 3 roky) - doporučená dávka rybího oleje je přibližně 150 - 400 mg omega-3 mastných kyselin denně. Tato dávka může být rozdělena do několika malých dávek nebo podána najednou.
  • Předškoláci a školáci (4 - 8 let) - pro tento věk se doporučuje dávka rybího oleje obsahující přibližně 500 - 700 mg omega-3 mastných kyselin denně. Opět lze tuto dávku rozdělit na několik menších dávek.
  • Starší děti a dospívající (9 - 18 let) - doporučená dávka rybího oleje je přibližně 900 - 1 200 mg omega-3 mastných kyselin denně. Samozřejmě můžete ji rozdělit na několik menších dávek.

Poznámka

Pamatujte, že uvedené doporučené dávkování se řídí obecným doporučením a může se lišit v závislosti na individuálních potřebách a zdravotním stavu dítěte. Před zahájením užívání rybího oleje nebo jakýchkoli doplňků stravy, je proto vždy nejlepší konzultovat toto rozhodnutí s pediatrem nebo odborníkem na výživu, který vám dávkování u dítěte upřesní.

Kvalitní výživové doplňky s obsahem omega 3 pro děti

Omega-3 mastné kyseliny mají pro děti řadu důležitých zdravotních benefitů. Přispívají ke správnému vývoji mozku a nervové soustavy, podporují srdeční činnost a kardiovaskulární zdraví, zlepšují zrak, posilují imunitní systém a zlepšují koncentraci a pozornost. Důležitý je hlavně příjem omega-3 mastných kyselin z vyvážené stravy, nicméně velmi dobrou alternativou jsou i výživové doplňky.

V našem e-shopu Vitaherbals vám nabízíme Omega-3 pro děti ve formě olejového roztoku a měkkých gelů. V produktové nabídce dokonce naleznete i takové výživové doplňky, které jsou ochucené a proto budou vašim dětem zaručeně chutnat. Vybíráme pro vás následující:

Nordic Naturals Children's DHA Xtra, Berry Punch – jde o pokročilejší verzi nejoblíbenější omega-3 kyseliny pro děti, která dětem v tomto věku poskytuje další úroveň podpory kognitivních funkcí, učení a sociálního rozvoje. Obsah balení: 60 ml. Dávkování: 1,25 ml denně. Pomocí kapátka nejprve změřte 1,0 ml, poté dalších 0,25 ml. Podávejte s jídlem nebo podle pokynů vašeho pediatra.

Nordic Naturals Children's DHA, jahoda - doplněk stravy pro děti ve věku 1-6 let v podobě oleje s příchutí jahody. Tento olej vynikajícím způsobem podporují vývoj mozku, učení a zdravý nervový systém prostřednictvím dostatečného obsahu DHA. Obsah balení: 237 ml. Dávkování: ½ čajové lžičky (2,5 ml)

Další výživové doplňky s obsahem Omega-3 mastných kyselin naleznete v naší kategorii Omega mastné kyseliny.

Číst více

Rychlé info Prémiová kvalita Bestseller 🌿 Přírodní
NatuRise Omega 3 olej z mořských řas 100 ml Vegan

NatuRise Omega 3 olej z mořských řas 100 ml Vegan

Počet hvězdiček je 5 z 5
Na sklade (dodání 1-3 dny)
795 Kč
Doplněk stravy s obsahem Omega-3 z mořských řas s esenciálními mastnými kyselinami. EPA podporuje zdravou funkci srdce a DHA podporuje…